SexyMp - The most popular banned website in Parliament.

New! SexyMP on Facebook




In addition to my wanting to create a fun and memorable tool to help the British public get to know their Members of Parliament, I thought it would be an interesting opportunity to hold the first ever parliamentary beauty contest and find out once and for all which MPs and Parties have the most sex-appeal. Although I fully expect this to offend some people, this was never my intention and I hope you will see the funny side.

Enjoy, Francis Boulle

 

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

 

Which MP would you rather have sex with?
Choose one.

www.sexymp.co.uk
Kelly Tolhurst
 
Julian Lewismp/
Kelly Tolhurst   Julian Lewis
Conservative   Conservative
Rochester and Strood   New Forest East


 
As seen in

Results: Mixed
Started on the 7th of July 2015

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

Mixed
Sexiest
Parties
by Wins

#1 Conservative
83,141
#2 Labour
71,554
#3 Scottish National Party
16,521
#4 Labour/Co-operative
8,641
#5 Plaid Cymru
1,046
#6 DUP
778
#7 Liberal Democrat
733
#8 Social Democratic and Labour Party
693
#9 Independent
650
#10 Green
602
#11 Sinn Fein
264
#12 UUP
185
#13 UKIP
110
#14 Speaker
103

Mixed
Sexiest
Parties
by Size

#1 Independent
15.45%
#2 Green
11.27%
#3 Conservative
10.38%
#4 UKIP
8.27%
#5 Social Democratic and Labour Party
8.04%
#6 Labour
7.64%
#7 Labour/Co-operative
7.57%
#8 Plaid Cymru
6.66%
#9 Scottish National Party
6.48%
#10 UUP
5.46%
#11 DUP
4.91%
#12 Liberal Democrat
3.56%
#13 Speaker
2.36%
#14 Sinn Fein
1.96%

SexyMP on Facebook







Top 10 - Mixed

Daniel Poulter
#1
Daniel Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Score: 421
Won: 211
Lost: 57
Richard Drax
#2
Richard Drax
Conservative
South Dorset
Score: 406
Won: 203
Lost: 56
Richard Benyon
#3
Richard Benyon
Conservative
Newbury
Score: 394
Won: 182
Lost: 75
Bridget Phillipson
#4
Bridget Phillipson
Labour
Houghton and Sunderland South
Score: 376
Won: 993
Lost: 583
Rachel Reeves
#5
Rachel Reeves
Labour
Leeds West
Score: 407
Won: 950
Lost: 685
Jesse Norman
#6
Jesse Norman
Conservative
Hereford and South Herefordshire
Score: 349
Won: 178
Lost: 92
Owen Paterson
#7
Owen Paterson
Conservative
North Shropshire
Score: 312
Won: 174
Lost: 72
James Davies
#8
James Davies
Conservative
Vale of Clwyd
Score: 324
Won: 116
Lost: 60
Matthew Hancock
#9
Matthew Hancock
Conservative
West Suffolk
Score: 312
Won: 127
Lost: 61
Zac Goldsmith
#10
Zac Goldsmith
Conservative
Richmond Park
Score: 312
Won: 149
Lost: 72

Scott Mann #11
Scott Mann

Conservative
North Cornwall
Score: 306
Won: 130
Lost: 60
Julie Elliott #12
Julie Elliott

Labour
Sunderland Central
Score: 375
Won: 852
Lost: 687
Boris Johnson #13
Boris Johnson

Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Score: 365
Won: 119
Lost: 90
Liz Saville-Roberts #14
Liz Saville-Roberts

Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
Score: 354
Won: 880
Lost: 628
Matt Warman #15
Matt Warman

Conservative
Boston and Skegness
Score: 317
Won: 143
Lost: 76
George Hollingbery #16
George Hollingbery

Conservative
Meon Valley
Score: 294
Won: 140
Lost: 60
Mark Lancaster #17
Mark Lancaster

Conservative
Milton Keynes North
Score: 335
Won: 122
Lost: 76
Derek Thomas #18
Derek Thomas

Conservative
St Ives
Score: 318
Won: 127
Lost: 72
Robin Walker #19
Robin Walker

Conservative
Worcester
Score: 306
Won: 139
Lost: 71
Charlie Elphicke #20
Charlie Elphicke

Conservative
Dover
Score: 315
Won: 114
Lost: 64
John Penrose #21
John Penrose

Conservative
Weston-Super-Mare
Score: 294
Won: 135
Lost: 63
Heidi Alexander #22
Heidi Alexander

Labour
Lewisham East
Score: 351
Won: 914
Lost: 697
Grant Shapps #23
Grant Shapps

Conservative
Welwyn Hatfield
Score: 319
Won: 119
Lost: 72
Edward Timpson #24
Edward Timpson

Conservative
Crewe and Nantwich
Score: 307
Won: 116
Lost: 63
Eilidh Whiteford #25
Eilidh Whiteford

Scottish National Party
Banff and Buchan
Score: 307
Won: 1100
Lost: 605
Emma Lewell-Buck #26
Emma Lewell-Buck

Labour
South Shields
Score: 361
Won: 839
Lost: 696
Craig Mackinlay #27
Craig Mackinlay

Conservative
South Thanet
Score: 306
Won: 131
Lost: 73
Alok Sharma #28
Alok Sharma

Conservative
Reading West
Score: 327
Won: 121
Lost: 80
James Wharton #29
James Wharton

Conservative
Stockton South
Score: 285
Won: 138
Lost: 63
Stephen Barclay #30
Stephen Barclay

Conservative
North East Cambridgeshire
Score: 279
Won: 130
Lost: 56
David Rutley #31
David Rutley

Conservative
Macclesfield
Score: 298
Won: 126
Lost: 67
Jeremy Hunt #32
Jeremy Hunt

Conservative
South West Surrey
Score: 292
Won: 128
Lost: 66
David Cameron #33
David Cameron

Conservative
Witney
Score: 315
Won: 147
Lost: 94
Greg Clark #34
Greg Clark

Conservative
Tunbridge Wells
Score: 291
Won: 123
Lost: 63
Marcus Fysh #35
Marcus Fysh

Conservative
Yeovil
Score: 292
Won: 128
Lost: 67
Dominic Raab #36
Dominic Raab

Conservative
Esher and Walton
Score: 288
Won: 143
Lost: 72
Richard Fuller #37
Richard Fuller

Conservative
Bedford
Score: 277
Won: 147
Lost: 66
Jo Johnson #38
Jo Johnson

Conservative
Orpington
Score: 292
Won: 143
Lost: 76
Johnny Mercer #39
Johnny Mercer

Conservative
Plymouth, Moor View
Score: 282
Won: 170
Lost: 82
Michelle Thomson #40
Michelle Thomson

Scottish National Party
Edinburgh West
Score: 355
Won: 729
Lost: 633
Thomas Tugendhat #41
Thomas Tugendhat

Conservative
Tonbridge and Malling
Score: 291
Won: 118
Lost: 63
Chris Skidmore #42
Chris Skidmore

Conservative
Kingswood
Score: 274
Won: 130
Lost: 58
Alex Chalk #43
Alex Chalk

Conservative
Cheltenham
Score: 307
Won: 127
Lost: 80
Tobias Ellwood #44
Tobias Ellwood

Conservative
Bournemouth East
Score: 265
Won: 143
Lost: 59
Philippa Whitford #45
Philippa Whitford

Scottish National Party
Central Ayrshire
Score: 391
Won: 672
Lost: 727
David Davies #46
David Davies

Conservative
Monmouth
Score: 276
Won: 118
Lost: 56
Andrew Jones #47
Andrew Jones

Conservative
Harrogate and Knaresborough
Score: 305
Won: 119
Lost: 75
Anna Turley #48
Anna Turley

Labour/Co-operative
Redcar
Score: 302
Won: 984
Lost: 608
Ed Vaizey #49
Ed Vaizey

Conservative
Wantage
Score: 273
Won: 132
Lost: 61
Ben Wallace #50
Ben Wallace

Conservative
Wyre and Preston North
Score: 318
Won: 146
Lost: 102
Vicky Foxcroft #51
Vicky Foxcroft

Labour
Lewisham, Deptford
Score: 314
Won: 872
Lost: 598
Chris Green #52
Chris Green

Conservative
Bolton West
Score: 272
Won: 134
Lost: 62
Robert Jenrick #53
Robert Jenrick

Conservative
Newark
Score: 263
Won: 148
Lost: 61
Helen Jones #54
Helen Jones

Labour
Warrington North
Score: 406
Won: 623
Lost: 734
George Osborne #55
George Osborne

Conservative
Tatton
Score: 285
Won: 141
Lost: 75
Nigel Huddleston #56
Nigel Huddleston

Conservative
Mid Worcestershire
Score: 280
Won: 137
Lost: 70
Chris Philp #57
Chris Philp

Conservative
Croydon South
Score: 278
Won: 146
Lost: 73
Gavin Williamson #58
Gavin Williamson

Conservative
South Staffordshire
Score: 274
Won: 149
Lost: 72
Nick Hurd #59
Nick Hurd

Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Score: 263
Won: 149
Lost: 64
Richard Graham #60
Richard Graham

Conservative
Gloucester
Score: 287
Won: 145
Lost: 83
Meg Hillier #61
Meg Hillier

Labour/Co-operative
Hackney South and Shoreditch
Score: 333
Won: 851
Lost: 700
Ranil Jayawardena #62
Ranil Jayawardena

Conservative
North East Hampshire
Score: 295
Won: 127
Lost: 78
Greg Hands #63
Greg Hands

Conservative
Chelsea and Fulham
Score: 280
Won: 131
Lost: 70
Daniel Kawczynski #64
Daniel Kawczynski

Conservative
Shrewsbury and Atcham
Score: 259
Won: 150
Lost: 64
Judith Cummins #65
Judith Cummins

Labour
Bradford South
Score: 356
Won: 731
Lost: 704
David Jones #66
David Jones

Conservative
Clwyd West
Score: 280
Won: 122
Lost: 67
David Lidington #67
David Lidington

Conservative
Aylesbury
Score: 284
Won: 120
Lost: 72
Christina Rees #68
Christina Rees

Labour
Neath
Score: 448
Won: 548
Lost: 828
Pat Glass #69
Pat Glass

Labour
North West Durham
Score: 410
Won: 596
Lost: 785
Lisa Cameron #70
Lisa Cameron

Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
Score: 390
Won: 613
Lost: 746
John Glen #71
John Glen

Conservative
Salisbury
Score: 284
Won: 121
Lost: 74
Adam Holloway #72
Adam Holloway

Conservative
Gravesham
Score: 267
Won: 139
Lost: 72
Christopher Pincher #73
Christopher Pincher

Conservative
Tamworth
Score: 275
Won: 120
Lost: 69
Andrew Stephenson #74
Andrew Stephenson

Conservative
Pendle
Score: 272
Won: 137
Lost: 76
Rushanara Ali #75
Rushanara Ali

Labour
Bethnal Green and Bow
Score: 320
Won: 751
Lost: 634
Jenny Chapman #76
Jenny Chapman

Labour
Darlington
Score: 304
Won: 814
Lost: 607
Yvette Cooper #77
Yvette Cooper

Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Score: 370
Won: 655
Lost: 746
Mark Menzies #78
Mark Menzies

Conservative
Fylde
Score: 285
Won: 117
Lost: 76
Rehman Chishti #79
Rehman Chishti

Conservative
Gillingham and Rainham
Score: 283
Won: 128
Lost: 82
George Eustice #80
George Eustice

Conservative
Camborne and Redruth
Score: 262
Won: 129
Lost: 68
Angela Eagle #81
Angela Eagle

Labour
Wallasey
Score: 320
Won: 740
Lost: 653
David Morris #82
David Morris

Conservative
Morecambe and Lunesdale
Score: 280
Won: 137
Lost: 88
Corri Wilson #83
Corri Wilson

Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
Score: 362
Won: 616
Lost: 698
Margaret Beckett #84
Margaret Beckett

Labour
Derby South
Score: 427
Won: 516
Lost: 788
Mims Davies #85
Mims Davies

Conservative
Eastleigh
Score: 269
Won: 938
Lost: 554
Mark Harper #86
Mark Harper

Conservative
Forest of Dean
Score: 266
Won: 119
Lost: 68
Rebecca Pow #87
Rebecca Pow

Conservative
Taunton Deane
Score: 307
Won: 789
Lost: 644
Paula Sherriff #88
Paula Sherriff

Labour
Dewsbury
Score: 329
Won: 737
Lost: 702
Henry Smith #89
Henry Smith

Conservative
Crawley
Score: 244
Won: 133
Lost: 59
Mark Prisk #90
Mark Prisk

Conservative
Hertford and Stortford
Score: 263
Won: 119
Lost: 67
Tom Pursglove #91
Tom Pursglove

Conservative
Corby
Score: 260
Won: 147
Lost: 81
Margaret Ritchie #92
Margaret Ritchie

Social Democratic and Labour Party
South Down
Score: 411
Won: 551
Lost: 794
Charles Walker #93
Charles Walker

Conservative
Broxbourne
Score: 267
Won: 121
Lost: 72
Debbie Abrahams #94
Debbie Abrahams

Labour
Oldham East and Saddleworth
Score: 293
Won: 799
Lost: 609
Thangam Debbonaire #95
Thangam Debbonaire

Labour
Bristol West
Score: 294
Won: 851
Lost: 653
Gisela Stuart #96
Gisela Stuart

Labour
Birmingham, Edgbaston
Score: 439
Won: 489
Lost: 802
Steve Brine #97
Steve Brine

Conservative
Winchester
Score: 252
Won: 124
Lost: 65
Philip Dunne #98
Philip Dunne

Conservative
Ludlow
Score: 256
Won: 126
Lost: 70
Will Quince #99
Will Quince

Conservative
Colchester
Score: 285
Won: 108
Lost: 78
Michelle Donelan #100
Michelle Donelan

Conservative
Chippenham
Score: 259
Won: 994
Lost: 578
Tulip Siddiq #101
Tulip Siddiq

Labour
Hampstead and Kilburn
Score: 282
Won: 846
Lost: 605
Jo Stevens #102
Jo Stevens

Labour
Cardiff Central
Score: 292
Won: 842
Lost: 671
Dawn Butler #103
Dawn Butler

Labour
Brent Central
Score: 332
Won: 699
Lost: 731
Damian Hinds #104
Damian Hinds

Conservative
East Hampshire
Score: 240
Won: 119
Lost: 57
Rebecca Long-Bailey #105
Rebecca Long-Bailey

Labour
Salford and Eccles
Score: 295
Won: 826
Lost: 675
Alan Mak #106
Alan Mak

Conservative
Havant
Score: 285
Won: 107
Lost: 81
Catherine McKinnell #107
Catherine McKinnell

Labour
Newcastle upon Tyne North
Score: 303
Won: 823
Lost: 717
Emma Reynolds #108
Emma Reynolds

Labour
Wolverhampton North East
Score: 306
Won: 794
Lost: 702
Jake Berry #109
Jake Berry

Conservative
Rossendale and Darwen
Score: 250
Won: 122
Lost: 68
Ruth Cadbury #110
Ruth Cadbury

Labour
Brentford and Isleworth
Score: 345
Won: 630
Lost: 720
Sue Hayman #111
Sue Hayman

Labour
Workington
Score: 309
Won: 729
Lost: 673
James Berry #112
James Berry

Conservative
Kingston and Surbiton
Score: 253
Won: 116
Lost: 67
Angela Crawley #113
Angela Crawley

Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
Score: 337
Won: 688
Lost: 762
Ruth Smeeth #114
Ruth Smeeth

Labour
Stoke-on-Trent North
Score: 312
Won: 759
Lost: 725
David Warburton #115
David Warburton

Conservative
Somerton and Frome
Score: 245
Won: 136
Lost: 74
Pauline Latham #116
Pauline Latham

Conservative
Mid Derbyshire
Score: 347
Won: 632
Lost: 760
Rachael Maskell #117
Rachael Maskell

Labour/Co-operative
York Central
Score: 321
Won: 695
Lost: 719
Sam Gyimah #118
Sam Gyimah

Conservative
East Surrey
Score: 267
Won: 135
Lost: 95
Anne Milton #119
Anne Milton

Conservative
Guildford
Score: 352
Won: 635
Lost: 788
Jacob Rees-Mogg #120
Jacob Rees-Mogg

Conservative
North East Somerset
Score: 267
Won: 142
Lost: 100
Chris White #121
Chris White

Conservative
Warwick and Leamington
Score: 243
Won: 127
Lost: 70
Yvonne Fovargue #122
Yvonne Fovargue

Labour
Makerfield
Score: 433
Won: 487
Lost: 863
Rosie Cooper #123
Rosie Cooper

Labour
West Lancashire
Score: 391
Won: 517
Lost: 786
Kate Green #124
Kate Green

Labour
Stretford and Urmston
Score: 336
Won: 646
Lost: 757
James Heappey #125
James Heappey

Conservative
Wells
Score: 240
Won: 153
Lost: 84
Angela Rayner #126
Angela Rayner

Labour
Ashton-under-Lyne
Score: 258
Won: 961
Lost: 642
Mel Stride #127
Mel Stride

Conservative
Central Devon
Score: 267
Won: 103
Lost: 74
Helen Hayes #128
Helen Hayes

Labour
Dulwich and West Norwood
Score: 271
Won: 776
Lost: 591
Siobhain McDonagh #129
Siobhain McDonagh

Labour
Mitcham and Morden
Score: 299
Won: 799
Lost: 765
Alison Thewliss #130
Alison Thewliss

Scottish National Party
Glasgow Central
Score: 305
Won: 705
Lost: 698
Stephen Crabb #131
Stephen Crabb

Conservative
Preseli Pembrokeshire
Score: 239
Won: 126
Lost: 72
Suella Fernandes #132
Suella Fernandes

Conservative
Fareham
Score: 282
Won: 779
Lost: 667
Liam Fox #133
Liam Fox

Conservative
North Somerset
Score: 257
Won: 124
Lost: 85
Andrea Leadsom #134
Andrea Leadsom

Conservative
South Northamptonshire
Score: 343
Won: 619
Lost: 781
Bill Wiggin #135
Bill Wiggin

Conservative
North Herefordshire
Score: 250
Won: 113
Lost: 73
Hannah Bardell #136
Hannah Bardell

Scottish National Party
Livingston
Score: 277
Won: 814
Lost: 681
Jack Lopresti #137
Jack Lopresti

Conservative
Filton and Bradley Stoke
Score: 278
Won: 103
Lost: 87
Steven Baker #138
Steven Baker

Conservative
Wycombe
Score: 236
Won: 124
Lost: 71
James Cleverly #139
James Cleverly

Conservative
Braintree
Score: 247
Won: 117
Lost: 76
Helen Goodman #140
Helen Goodman

Labour
Bishop Auckland
Score: 398
Won: 492
Lost: 826
James Gray #141
James Gray

Conservative
North Wiltshire
Score: 236
Won: 118
Lost: 69
Sylvia Hermon #142
Sylvia Hermon

Independent
North Down
Score: 314
Won: 650
Lost: 733
Andrew Mitchell #143
Andrew Mitchell

Conservative
Sutton Coldfield
Score: 238
Won: 130
Lost: 79
Catherine West #144
Catherine West

Labour
Hornsey and Wood Green
Score: 290
Won: 736
Lost: 703
James Brokenshire #145
James Brokenshire

Conservative
Old Bexley and Sidcup
Score: 253
Won: 122
Lost: 89
Fiona Mactaggart #146
Fiona Mactaggart

Labour
Slough
Score: 374
Won: 527
Lost: 826
Chi Onwurah #147
Chi Onwurah

Labour
Newcastle upon Tyne Central
Score: 347
Won: 553
Lost: 763
Hugo Swire #148
Hugo Swire

Conservative
East Devon
Score: 230
Won: 112
Lost: 64
James Cartlidge #149
James Cartlidge

Conservative
South Suffolk
Score: 225
Won: 126
Lost: 69
Sharon Hodgson #150
Sharon Hodgson

Labour
Washington and Sunderland West
Score: 307
Won: 658
Lost: 737
Julian Smith #151
Julian Smith

Conservative
Skipton and Ripon
Score: 232
Won: 113
Lost: 68
Edward Argar #152
Edward Argar

Conservative
Charnwood
Score: 221
Won: 117
Lost: 63
Jonathan Djanogly #153
Jonathan Djanogly

Conservative
Huntingdon
Score: 225
Won: 138
Lost: 77
David Nuttall #154
David Nuttall

Conservative
Bury North
Score: 230
Won: 113
Lost: 68
Kirsten Oswald #155
Kirsten Oswald

Scottish National Party
East Renfrewshire
Score: 314
Won: 594
Lost: 704
David Davis #156
David Davis

Conservative
Haltemprice and Howden
Score: 246
Won: 124
Lost: 90
Kit Malthouse #157
Kit Malthouse

Conservative
North West Hampshire
Score: 262
Won: 121
Lost: 101
Craig Whittaker #158
Craig Whittaker

Conservative
Calder Valley
Score: 236
Won: 119
Lost: 77
Natascha Engel #159
Natascha Engel

Labour
North East Derbyshire
Score: 244
Won: 851
Lost: 610
Lucy Frazer #160
Lucy Frazer

Conservative
South East Cambridgeshire
Score: 228
Won: 1005
Lost: 610
Mary Glindon #161
Mary Glindon

Labour
North Tyneside
Score: 315
Won: 606
Lost: 742
Phillip Lee #162
Phillip Lee

Conservative
Bracknell
Score: 240
Won: 136
Lost: 94
Victoria Borwick #163
Victoria Borwick

Conservative
Kensington
Score: 261
Won: 788
Lost: 670
Michael Ellis #164
Michael Ellis

Conservative
Northampton North
Score: 220
Won: 111
Lost: 62
Caroline Nokes #165
Caroline Nokes

Conservative
Romsey and Southampton North
Score: 231
Won: 937
Lost: 596
Craig Williams #166
Craig Williams

Conservative
Cardiff North
Score: 240
Won: 126
Lost: 88
Adam Afriyie #167
Adam Afriyie

Conservative
Windsor
Score: 232
Won: 112
Lost: 75
Teresa Pearce #168
Teresa Pearce

Labour
Erith and Thamesmead
Score: 319
Won: 597
Lost: 776
Naseem Shah #169
Naseem Shah

Labour
Bradford West
Score: 263
Won: 844
Lost: 755
Desmond Swayne #170
Desmond Swayne

Conservative
New Forest West
Score: 221
Won: 119
Lost: 70
Julie Cooper #171
Julie Cooper

Labour
Burnley
Score: 281
Won: 715
Lost: 741
Kevin Foster #172
Kevin Foster

Conservative
Torbay
Score: 235
Won: 120
Lost: 84
Kate Hoey #173
Kate Hoey

Labour
Vauxhall
Score: 288
Won: 688
Lost: 752
Kate Hollern #174
Kate Hollern

Labour
Blackburn
Score: 311
Won: 678
Lost: 850
Seema Kennedy #175
Seema Kennedy

Conservative
South Ribble
Score: 229
Won: 883
Lost: 585
Matthew Offord #176
Matthew Offord

Conservative
Hendon
Score: 222
Won: 126
Lost: 77
Anne-Marie Trevelyan #177
Anne-Marie Trevelyan

Conservative
Berwick-upon-Tweed
Score: 275
Won: 679
Lost: 675
Nigel Adams #178
Nigel Adams

Conservative
Selby and Ainsty
Score: 229
Won: 104
Lost: 70
Luciana Berger #179
Luciana Berger

Labour/Co-operative
Liverpool, Wavertree
Score: 225
Won: 998
Lost: 647
Philip Hammond #180
Philip Hammond

Conservative
Runnymede and Weybridge
Score: 233
Won: 116
Lost: 82
Cat Smith #181
Cat Smith

Labour
Lancaster and Fleetwood
Score: 262
Won: 739
Lost: 679
Patricia Gibson #182
Patricia Gibson

Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
Score: 336
Won: 559
Lost: 820
Jeremy Lefroy #183
Jeremy Lefroy

Conservative
Stafford
Score: 212
Won: 110
Lost: 62
Claire Perry #184
Claire Perry

Conservative
Devizes
Score: 217
Won: 975
Lost: 584
Ann Coffey #185
Ann Coffey

Labour
Stockport
Score: 333
Won: 566
Lost: 830
Andrew Murrison #186
Andrew Murrison

Conservative
South West Wiltshire
Score: 215
Won: 134
Lost: 80
Rory Stewart #187
Rory Stewart

Conservative
Penrith and The Border
Score: 225
Won: 113
Lost: 75
Geoffrey Cox #188
Geoffrey Cox

Conservative
Torridge and West Devon
Score: 226
Won: 116
Lost: 80
Mary Creagh #189
Mary Creagh

Labour
Wakefield
Score: 271
Won: 674
Lost: 688
Rupa Huq #190
Rupa Huq

Labour
Ealing Central and Acton
Score: 259
Won: 729
Lost: 682
Mark Pawsey #191
Mark Pawsey

Conservative
Rugby
Score: 216
Won: 117
Lost: 72
Karin Smyth #192
Karin Smyth

Labour
Bristol South
Score: 296
Won: 614
Lost: 740
Joanna Cherry #193
Joanna Cherry

Scottish National Party
Edinburgh South West
Score: 320
Won: 567
Lost: 794
Marie Rimmer #194
Marie Rimmer

Labour
St Helens South and Whiston
Score: 355
Won: 518
Lost: 861
Alun Cairns #195
Alun Cairns

Conservative
Vale of Glamorgan
Score: 226
Won: 105
Lost: 75
Stella Creasy #196
Stella Creasy

Labour/Co-operative
Walthamstow
Score: 245
Won: 841
Lost: 721
Diane Abbott #197
Diane Abbott

Labour
Hackney North and Stoke Newington
Score: 333
Won: 536
Lost: 828
Karen Buck #198
Karen Buck

Labour
Westminster North
Score: 399
Won: 426
Lost: 875
Damian Collins #199
Damian Collins

Conservative
Folkestone and Hythe
Score: 213
Won: 119
Lost: 74
Marion Fellows #200
Marion Fellows

Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
Score: 350
Won: 495
Lost: 826
Ben Gummer #201
Ben Gummer

Conservative
Ipswich
Score: 211
Won: 112
Lost: 70
Diana R. Johnson #202
Diana R. Johnson

Labour
Kingston upon Hull North
Score: 276
Won: 637
Lost: 717
Susan Elan Jones #203
Susan Elan Jones

Labour
Clwyd South
Score: 295
Won: 602
Lost: 762
Jonathan Lord #204
Jonathan Lord

Conservative
Woking
Score: 212
Won: 118
Lost: 75
Seema Malhotra #205
Seema Malhotra

Labour/Co-operative
Feltham and Heston
Score: 283
Won: 682
Lost: 798
Melanie Onn #206
Melanie Onn

Labour
Great Grimsby
Score: 228
Won: 870
Lost: 655
Deidre Brock #207
Deidre Brock

Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
Score: 276
Won: 652
Lost: 738
Ann Clwyd #208
Ann Clwyd

Labour
Cynon Valley
Score: 322
Won: 540
Lost: 812
Danny Kinahan #209
Danny Kinahan

UUP
South Antrim
Score: 221
Won: 113
Lost: 81
Charlotte Leslie #210
Charlotte Leslie

Conservative
Bristol North West
Score: 216
Won: 943
Lost: 634
Madeleine Moon #211
Madeleine Moon

Labour
Bridgend
Score: 272
Won: 627
Lost: 694
Jeremy Quin #212
Jeremy Quin

Conservative
Horsham
Score: 217
Won: 107
Lost: 73
Rosie Winterton #213
Rosie Winterton

Labour
Doncaster Central
Score: 268
Won: 635
Lost: 681
Mark Field #214
Mark Field

Conservative
Cities of London and Westminster
Score: 220
Won: 120
Lost: 86
Stewart Jackson #215
Stewart Jackson

Conservative
Peterborough
Score: 228
Won: 112
Lost: 88
Bernard Jenkin #216
Bernard Jenkin

Conservative
Harwich and North Essex
Score: 209
Won: 110
Lost: 69
Antoinette Sandbach #217
Antoinette Sandbach

Conservative
Eddisbury
Score: 321
Won: 537
Lost: 808
Harriett Baldwin #218
Harriett Baldwin

Conservative
West Worcestershire
Score: 273
Won: 664
Lost: 761
Lucy Powell #219
Lucy Powell

Labour/Co-operative
Manchester Central
Score: 229
Won: 850
Lost: 683
David Evennett #220
David Evennett

Conservative
Bexleyheath and Crayford
Score: 228
Won: 109
Lost: 88
Mark Pritchard #221
Mark Pritchard

Conservative
The Wrekin
Score: 223
Won: 120
Lost: 93
Chris Davies #222
Chris Davies

Conservative
Brecon and Radnorshire
Score: 220
Won: 131
Lost: 99
Dominic Grieve #223
Dominic Grieve

Conservative
Beaconsfield
Score: 210
Won: 121
Lost: 83
Andrew Griffiths #224
Andrew Griffiths

Conservative
Burton
Score: 226
Won: 107
Lost: 86
Sarah Newton #225
Sarah Newton

Conservative
Truro and Falmouth
Score: 253
Won: 711
Lost: 731
Rishi Sunak #226
Rishi Sunak

Conservative
Richmond (Yorks)
Score: 224
Won: 107
Lost: 85
Karen Bradley #227
Karen Bradley

Conservative
Staffordshire Moorlands
Score: 236
Won: 810
Lost: 731
Holly Lynch #228
Holly Lynch

Labour
Halifax
Score: 308
Won: 563
Lost: 831
Alison McGovern #229
Alison McGovern

Labour
Wirral South
Score: 234
Won: 702
Lost: 625
Roberta Blackman-Woods #230
Roberta Blackman-Woods

Labour
City of Durham
Score: 246
Won: 700
Lost: 697
Crispin Blunt #231
Crispin Blunt

Conservative
Reigate
Score: 217
Won: 117
Lost: 89
Robert Goodwill #232
Robert Goodwill

Conservative
Scarborough and Whitby
Score: 228
Won: 95
Lost: 81
Harriet Harman #233
Harriet Harman

Labour
Camberwell and Peckham
Score: 249
Won: 684
Lost: 698
Maria Miller #234
Maria Miller

Conservative
Basingstoke
Score: 236
Won: 760
Lost: 700
William Wragg #235
William Wragg

Conservative
Hazel Grove
Score: 216
Won: 108
Lost: 82
Paul Beresford #236
Paul Beresford

Conservative
Mole Valley
Score: 215
Won: 110
Lost: 84
Stephen Phillips #237
Stephen Phillips

Conservative
Sleaford and North Hykeham
Score: 193
Won: 125
Lost: 72
Amanda Solloway #238
Amanda Solloway

Conservative
Derby North
Score: 277
Won: 654
Lost: 833
Bob Stewart #239
Bob Stewart

Conservative
Beckenham
Score: 230
Won: 103
Lost: 91
Michael Tomlinson #240
Michael Tomlinson

Conservative
Mid Dorset and North Poole
Score: 221
Won: 111
Lost: 90
Karen Lumley #241
Karen Lumley

Conservative
Redditch
Score: 280
Won: 586
Lost: 765
Stephen McPartland #242
Stephen McPartland

Conservative
Stevenage
Score: 213
Won: 111
Lost: 85
Gavin Robinson #243
Gavin Robinson

DUP
Belfast East
Score: 200
Won: 121
Lost: 79
Heather Wheeler #244
Heather Wheeler

Conservative
South Derbyshire
Score: 328
Won: 508
Lost: 869
Lyn Brown #245
Lyn Brown

Labour
West Ham
Score: 249
Won: 700
Lost: 748
Eleanor Laing #246
Eleanor Laing

Conservative
Epping Forest
Score: 235
Won: 737
Lost: 715
Anne Main #247
Anne Main

Conservative
St Albans
Score: 217
Won: 817
Lost: 672
Wendy Morton #248
Wendy Morton

Conservative
Aldridge-Brownhills
Score: 217
Won: 805
Lost: 657
Guy Opperman #249
Guy Opperman

Conservative
Hexham
Score: 203
Won: 112
Lost: 79
Jo Churchill #250
Jo Churchill

Conservative
Bury St Edmunds
Score: 213
Won: 822
Lost: 666
Margaret Greenwood #251
Margaret Greenwood

Labour
Wirral West
Score: 303
Won: 525
Lost: 828
Nick Herbert #252
Nick Herbert

Conservative
Arundel and South Downs
Score: 193
Won: 106
Lost: 68
Liz McInnes #253
Liz McInnes

Labour
Heywood and Middleton
Score: 269
Won: 609
Lost: 784
Amanda Milling #254
Amanda Milling

Conservative
Cannock Chase
Score: 207
Won: 878
Lost: 663
Ian Paisley Jnr #255
Ian Paisley Jnr

DUP
North Antrim
Score: 201
Won: 139
Lost: 97
Caroline Spelman #256
Caroline Spelman

Conservative
Meriden
Score: 210
Won: 830
Lost: 646
Gloria De Piero #257
Gloria De Piero

Labour
Ashfield
Score: 198
Won: 935
Lost: 641
Maria Eagle #258
Maria Eagle

Labour
Garston and Halewood
Score: 270
Won: 574
Lost: 746
Karl McCartney #259
Karl McCartney

Conservative
Lincoln
Score: 232
Won: 98
Lost: 96
Anna Soubry #260
Anna Soubry

Conservative
Broxtowe
Score: 206
Won: 830
Lost: 637
Richard Bacon #261
Richard Bacon

Conservative
South Norfolk
Score: 219
Won: 106
Lost: 94
Oliver Dowden #262
Oliver Dowden

Conservative
Hertsmere
Score: 205
Won: 138
Lost: 105
Margaret Ferrier #263
Margaret Ferrier

Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
Score: 221
Won: 702
Lost: 641
Nusrat Ghani #264
Nusrat Ghani

Conservative
Wealden
Score: 188
Won: 949
Lost: 593
Louise Haigh #265
Louise Haigh

Labour
Sheffield, Heeley
Score: 217
Won: 790
Lost: 688
Brandon Lewis #266
Brandon Lewis

Conservative
Great Yarmouth
Score: 203
Won: 118
Lost: 89
Victoria Prentis #267
Victoria Prentis

Conservative
Banbury
Score: 268
Won: 597
Lost: 788
Craig Tracey #268
Craig Tracey

Conservative
North Warwickshire
Score: 207
Won: 118
Lost: 93
Laurence Robertson #269
Laurence Robertson

Conservative
Tewkesbury
Score: 214
Won: 110
Lost: 95
Graham Stuart #270
Graham Stuart

Conservative
Beverley and Holderness
Score: 201
Won: 116
Lost: 86
Guto Bebb #271
Guto Bebb

Conservative
Aberconwy
Score: 199
Won: 103
Lost: 77
Simon Burns #272
Simon Burns

Conservative
Chelmsford
Score: 215
Won: 113
Lost: 101
Neil Carmichael #273
Neil Carmichael

Conservative
Stroud
Score: 219
Won: 106
Lost: 98
Robert Halfon #274
Robert Halfon

Conservative
Harlow
Score: 209
Won: 104
Lost: 87
Simon Hoare #275
Simon Hoare

Conservative
North Dorset
Score: 206
Won: 104
Lost: 84
Amber Rudd #276
Amber Rudd

Conservative
Hastings and Rye
Score: 222
Won: 740
Lost: 706
Angela Watkinson #277
Angela Watkinson

Conservative
Hornchurch and Upminster
Score: 221
Won: 762
Lost: 717
Graham Evans #278
Graham Evans

Conservative
Weaver Vale
Score: 179
Won: 123
Lost: 72
John Hayes #279
John Hayes

Conservative
South Holland and The Deepings
Score: 208
Won: 113
Lost: 95
Jess Phillips #280
Jess Phillips

Labour
Birmingham, Yardley
Score: 198
Won: 804
Lost: 602
John Stevenson #281
John Stevenson

Conservative
Carlisle
Score: 195
Won: 118
Lost: 86
Heidi Allen #282
Heidi Allen

Conservative
South Cambridgeshire
Score: 186
Won: 912
Lost: 608
Fiona Bruce #283
Fiona Bruce

Conservative
Congleton
Score: 246
Won: 639
Lost: 759
Alan Duncan #284
Alan Duncan

Conservative
Rutland and Melton
Score: 193
Won: 127
Lost: 91
Nia Griffith #285
Nia Griffith

Labour
Llanelli
Score: 398
Won: 387
Lost: 987
Greg Knight #286
Greg Knight

Conservative
East Yorkshire
Score: 204
Won: 111
Lost: 92
Anne Marie Morris #287
Anne Marie Morris

Conservative
Newton Abbot
Score: 191
Won: 847
Lost: 598
Maggie Throup #288
Maggie Throup

Conservative
Erewash
Score: 307
Won: 523
Lost: 915
David Amess #289
David Amess

Conservative
Southend West
Score: 195
Won: 102
Lost: 77
Sajid Javid #290
Sajid Javid

Conservative
Bromsgrove
Score: 190
Won: 115
Lost: 81
Tim Loughton #291
Tim Loughton

Conservative
East Worthing and Shoreham
Score: 192
Won: 98
Lost: 72
John Whittingdale #292
John Whittingdale

Conservative
Maldon
Score: 189
Won: 112
Lost: 79
Caroline Flint #293
Caroline Flint

Labour
Don Valley
Score: 199
Won: 788
Lost: 635
Margot James #294
Margot James

Conservative
Stourbridge
Score: 184
Won: 886
Lost: 614
Andrea Jenkyns #295
Andrea Jenkyns

Conservative
Morley and Outwood
Score: 177
Won: 958
Lost: 591
Justine Greening #296
Justine Greening

Conservative
Putney
Score: 198
Won: 797
Lost: 664
Angus MacNeil #297
Angus MacNeil

Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
Score: 216
Won: 127
Lost: 126
Alec Shelbrooke #298
Alec Shelbrooke

Conservative
Elmet and Rothwell
Score: 201
Won: 92
Lost: 80
Philip Davies #299
Philip Davies

Conservative
Shipley
Score: 180
Won: 121
Lost: 82
Flick Drummond #300
Flick Drummond

Conservative
Portsmouth South
Score: 231
Won: 655
Lost: 763
Tania Mathias #301
Tania Mathias

Conservative
Twickenham
Score: 185
Won: 865
Lost: 627
Jo Cox #302
Jo Cox

Labour
Batley and Spen
Score: 198
Won: 755
Lost: 654
Huw Merriman #303
Huw Merriman

Conservative
Bexhill and Battle
Score: 197
Won: 100
Lost: 86
Joan Ryan #304
Joan Ryan

Labour
Enfield North
Score: 270
Won: 531
Lost: 824
Angela Smith #305
Angela Smith

Labour
Penistone and Stocksbridge
Score: 240
Won: 579
Lost: 734
Kerry McCarthy #306
Kerry McCarthy

Labour
Bristol East
Score: 195
Won: 788
Lost: 679
Patrick McLoughlin #307
Patrick McLoughlin

Conservative
Derbyshire Dales
Score: 209
Won: 108
Lost: 107
Jason McCartney #308
Jason McCartney

Conservative
Colne Valley
Score: 188
Won: 96
Lost: 78
Andrew Percy #309
Andrew Percy

Conservative
Brigg and Goole
Score: 203
Won: 100
Lost: 96
Gary Streeter #310
Gary Streeter

Conservative
South West Devon
Score: 204
Won: 86
Lost: 82
Kelly Tolhurst #311
Kelly Tolhurst

Conservative
Rochester and Strood
Score: 184
Won: 846
Lost: 644
Jeremy Wright #312
Jeremy Wright

Conservative
Kenilworth and Southam
Score: 172
Won: 118
Lost: 77
Kirsty Blackman #313
Kirsty Blackman

Scottish National Party
Aberdeen North
Score: 206
Won: 695
Lost: 700
Nicola Blackwood #314
Nicola Blackwood

Conservative
Oxford West and Abingdon
Score: 174
Won: 913
Lost: 635
Nick Gibb #315
Nick Gibb

Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Score: 194
Won: 110
Lost: 98
Caroline Lucas #316
Caroline Lucas

Green
Brighton, Pavilion
Score: 229
Won: 602
Lost: 738
Michael Gove #317
Michael Gove

Conservative
Surrey Heath
Score: 193
Won: 133
Lost: 119
Carolyn Harris #318
Carolyn Harris

Labour
Swansea East
Score: 278
Won: 492
Lost: 850
Rob Wilson #319
Rob Wilson

Conservative
Reading East
Score: 168
Won: 123
Lost: 80
Geoffrey Clifton-Brown #320
Geoffrey Clifton-Brown

Conservative
The Cotswolds
Score: 186
Won: 109
Lost: 92
Therese Coffey #321
Therese Coffey

Conservative
Suffolk Coastal
Score: 273
Won: 523
Lost: 897
Simon Hart #322
Simon Hart

Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Score: 190
Won: 103
Lost: 90
Valerie Vaz #323
Valerie Vaz

Labour
Walsall South
Score: 197
Won: 709
Lost: 671
Carol Monaghan #324
Carol Monaghan

Scottish National Party
Glasgow North West
Score: 169
Won: 921
Lost: 641
Priti Patel #325
Priti Patel

Conservative
Witham
Score: 157
Won: 986
Lost: 567
Andrew Turner #326
Andrew Turner

Conservative
Isle of Wight
Score: 171
Won: 111
Lost: 79
Theresa Villiers #327
Theresa Villiers

Conservative
Chipping Barnet
Score: 162
Won: 910
Lost: 562
Colleen Fletcher #328
Colleen Fletcher

Labour
Coventry North East
Score: 252
Won: 499
Lost: 773
Damian Green #329
Damian Green

Conservative
Ashford
Score: 182
Won: 103
Lost: 87
Royston Smith #330
Royston Smith

Conservative
Southampton, Itchen
Score: 180
Won: 116
Lost: 94
Mhairi Black #331
Mhairi Black

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
Score: 278
Won: 490
Lost: 896
Bob Blackman #332
Bob Blackman

Conservative
Harrow East
Score: 176
Won: 115
Lost: 92
Mark Garnier #333
Mark Garnier

Conservative
Wyre Forest
Score: 175
Won: 116
Lost: 91
Rebecca Harris #334
Rebecca Harris

Conservative
Castle Point
Score: 160
Won: 985
Lost: 617
Nicky Morgan #335
Nicky Morgan

Conservative
Loughborough
Score: 180
Won: 828
Lost: 699
Justin Tomlinson #336
Justin Tomlinson

Conservative
North Swindon
Score: 182
Won: 108
Lost: 93
Nicholas Boles #337
Nicholas Boles

Conservative
Grantham and Stamford
Score: 173
Won: 105
Lost: 82
Byron Davies #338
Byron Davies

Conservative
Gower
Score: 184
Won: 117
Lost: 104
Mary Robinson #339
Mary Robinson

Conservative
Cheadle
Score: 251
Won: 575
Lost: 913
Michael Fabricant #340
Michael Fabricant

Conservative
Lichfield
Score: 167
Won: 132
Lost: 97
Oliver Heald #341
Oliver Heald

Conservative
North East Hertfordshire
Score: 187
Won: 95
Lost: 91
Philip Hollobone #342
Philip Hollobone

Conservative
Kettering
Score: 177
Won: 103
Lost: 87
Yasmin Qureshi #343
Yasmin Qureshi

Labour
Bolton South East
Score: 175
Won: 794
Lost: 669
Andrew Bridgen #344
Andrew Bridgen

Conservative
North West Leicestershire
Score: 173
Won: 105
Lost: 89
Douglas Carswell #345
Douglas Carswell

UKIP
Clacton
Score: 168
Won: 110
Lost: 86
Shabana Mahmood #346
Shabana Mahmood

Labour
Birmingham, Ladywood
Score: 238
Won: 540
Lost: 829
Jeff Smith #347
Jeff Smith

Labour
Manchester, Withington
Score: 185
Won: 114
Lost: 111
Margaret Hodge #348
Margaret Hodge

Labour
Barking
Score: 248
Won: 534
Lost: 897
Julian Sturdy #349
Julian Sturdy

Conservative
York Outer
Score: 181
Won: 97
Lost: 91
Maria Caulfield #350
Maria Caulfield

Conservative
Lewes
Score: 184
Won: 732
Lost: 749
Kate Osamor #351
Kate Osamor

Labour/Co-operative
Edmonton
Score: 201
Won: 601
Lost: 724
Cheryl Gillan #352
Cheryl Gillan

Conservative
Chesham and Amersham
Score: 190
Won: 686
Lost: 767
Jessica Morden #353
Jessica Morden

Labour
Newport East
Score: 180
Won: 770
Lost: 767
Bob Neill #354
Bob Neill

Conservative
Bromley and Chislehurst
Score: 185
Won: 103
Lost: 109
Mike Wood #355
Mike Wood

Conservative
Dudley South
Score: 200
Won: 89
Lost: 108
Peter Bone #356
Peter Bone

Conservative
Wellingborough
Score: 150
Won: 111
Lost: 77
Gordon Henderson #357
Gordon Henderson

Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Score: 171
Won: 104
Lost: 96
Chloe Smith #358
Chloe Smith

Conservative
Norwich North
Score: 156
Won: 850
Lost: 634
Alberto Costa #359
Alberto Costa

Conservative
South Leicestershire
Score: 157
Won: 106
Lost: 83
David Mackintosh #360
David Mackintosh

Conservative
Northampton South
Score: 179
Won: 96
Lost: 100
Theresa May #361
Theresa May

Conservative
Maidenhead
Score: 186
Won: 697
Lost: 775
Nadine Dorries #362
Nadine Dorries

Conservative
Mid Bedfordshire
Score: 160
Won: 795
Lost: 675
David Gauke #363
David Gauke

Conservative
South West Hertfordshire
Score: 151
Won: 117
Lost: 86
Stewart Hosie #364
Stewart Hosie

Scottish National Party
Dundee East
Score: 163
Won: 128
Lost: 111
Simon Kirby #365
Simon Kirby

Conservative
Brighton, Kemptown
Score: 162
Won: 104
Lost: 89
Helen Whately #366
Helen Whately

Conservative
Faversham and Mid Kent
Score: 145
Won: 923
Lost: 610
John Howell #367
John Howell

Conservative
Henley
Score: 181
Won: 99
Lost: 109
Nick Clegg #368
Nick Clegg

Liberal Democrat
Sheffield, Hallam
Score: 159
Won: 118
Lost: 103
Louise Ellman #369
Louise Ellman

Labour/Co-operative
Liverpool, Riverside
Score: 167
Won: 743
Lost: 712
Iain Stewart #370
Iain Stewart

Conservative
Milton Keynes South
Score: 161
Won: 102
Lost: 91
Mike Freer #371
Mike Freer

Conservative
Finchley and Golders Green
Score: 161
Won: 103
Lost: 94
Lilian Greenwood #372
Lilian Greenwood

Labour
Nottingham South
Score: 228
Won: 448
Lost: 770
Ian Liddell-Grainger #373
Ian Liddell-Grainger

Conservative
Bridgwater and West Somerset
Score: 154
Won: 114
Lost: 96
Keith Simpson #374
Keith Simpson

Conservative
Broadland
Score: 183
Won: 101
Lost: 120
Julian Brazier #375
Julian Brazier

Conservative
Canterbury
Score: 174
Won: 100
Lost: 110
Stuart Donaldson #376
Stuart Donaldson

Scottish National Party
West Aberdeenshire and Kincardine
Score: 169
Won: 128
Lost: 134
James Duddridge #377
James Duddridge

Conservative
Rochford and Southend East
Score: 142
Won: 102
Lost: 73
Helen Grant #378
Helen Grant

Conservative
Maidstone and The Weald
Score: 170
Won: 657
Lost: 693
Nigel Mills #379
Nigel Mills

Conservative
Amber Valley
Score: 182
Won: 93
Lost: 111
Mark Spencer #380
Mark Spencer

Conservative
Sherwood
Score: 153
Won: 104
Lost: 88
Jane Ellison #381
Jane Ellison

Conservative
Battersea
Score: 160
Won: 101
Lost: 96
Tristram Hunt #382
Tristram Hunt

Labour
Stoke-on-Trent Central
Score: 144
Won: 165
Lost: 125
Chris Leslie #383
Chris Leslie

Labour/Co-operative
Nottingham East
Score: 169
Won: 117
Lost: 123
Martin Vickers #384
Martin Vickers

Conservative
Cleethorpes
Score: 161
Won: 108
Lost: 104
Tasmina Ahmed-Sheikh #385
Tasmina Ahmed-Sheikh

Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
Score: 146
Won: 888
Lost: 706
Tracey Crouch #386
Tracey Crouch

Conservative
Chatham and Aylesford
Score: 142
Won: 868
Lost: 660
Jackie Doyle-Price #387
Jackie Doyle-Price

Conservative
Thurrock
Score: 203
Won: 598
Lost: 905
Michael Fallon #388
Michael Fallon

Conservative
Sevenoaks
Score: 175
Won: 98
Lost: 113
Chris Heaton-Harris #389
Chris Heaton-Harris

Conservative
Daventry
Score: 153
Won: 102
Lost: 91
Kevin Hollinrake #390
Kevin Hollinrake

Conservative
Thirsk and Malton
Score: 149
Won: 102
Lost: 86
Liz Kendall #391
Liz Kendall

Labour
Leicester West
Score: 147
Won: 886
Lost: 714
John Redwood #392
John Redwood

Conservative
Wokingham
Score: 148
Won: 115
Lost: 96
Clive Efford #393
Clive Efford

Labour
Eltham
Score: 166
Won: 98
Lost: 106
Edward Garnier #394
Edward Garnier

Conservative
Harborough
Score: 154
Won: 88
Lost: 82
Stephen Hammond #395
Stephen Hammond

Conservative
Wimbledon
Score: 166
Won: 116
Lost: 125
John Baron #396
John Baron

Conservative
Basildon and Billericay
Score: 149
Won: 98
Lost: 88
James Morris #397
James Morris

Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Score: 135
Won: 130
Lost: 91
Richard Harrington #398
Richard Harrington

Conservative
Watford
Score: 145
Won: 91
Lost: 79
Jonathan Reynolds #399
Jonathan Reynolds

Labour/Co-operative
Stalybridge and Hyde
Score: 154
Won: 116
Lost: 112
Stuart Andrew #400
Stuart Andrew

Conservative
Pudsey
Score: 146
Won: 104
Lost: 92
Chris Evans #401
Chris Evans

Labour/Co-operative
Islwyn
Score: 152
Won: 110
Lost: 108
Chris Grayling #402
Chris Grayling

Conservative
Epsom and Ewell
Score: 157
Won: 99
Lost: 104
Kwasi Kwarteng #403
Kwasi Kwarteng

Conservative
Spelthorne
Score: 155
Won: 106
Lost: 107
Sheryll Murray #404
Sheryll Murray

Conservative
South East Cornwall
Score: 185
Won: 589
Lost: 825
Marcus Jones #405
Marcus Jones

Conservative
Nuneaton
Score: 161
Won: 95
Lost: 105
Penny Mordaunt #406
Penny Mordaunt

Conservative
Portsmouth North
Score: 125
Won: 940
Lost: 613
Caroline Ansell #407
Caroline Ansell

Conservative
Eastbourne
Score: 123
Won: 938
Lost: 603
Iain Duncan Smith #408
Iain Duncan Smith

Conservative
Chingford and Woodford Green
Score: 141
Won: 113
Lost: 100
Neil Parish #409
Neil Parish

Conservative
Tiverton and Honiton
Score: 135
Won: 96
Lost: 76
Oliver Colvile #410
Oliver Colvile

Conservative
Plymouth, Sutton and Devonport
Score: 142
Won: 108
Lost: 98
Gerald Howarth #411
Gerald Howarth

Conservative
Aldershot
Score: 139
Won: 108
Lost: 95
Derek Twigg #412
Derek Twigg

Labour
Halton
Score: 164
Won: 112
Lost: 137
Julian Lewis #413
Julian Lewis

Conservative
New Forest East
Score: 143
Won: 114
Lost: 109
Andrew Tyrie #414
Andrew Tyrie

Conservative
Chichester
Score: 140
Won: 118
Lost: 109
Natalie McGarry #415
Natalie McGarry

Scottish National Party
Glasgow East
Score: 128
Won: 827
Lost: 653
Ian Murray #416
Ian Murray

Labour
Edinburgh South
Score: 179
Won: 95
Lost: 140
Andrew Selous #417
Andrew Selous

Conservative
South West Bedfordshire
Score: 150
Won: 94
Lost: 101
Emily Thornberry #418
Emily Thornberry

Labour
Islington South and Finsbury
Score: 226
Won: 426
Lost: 913
David Burrowes #419
David Burrowes

Conservative
Enfield, Southgate
Score: 128
Won: 116
Lost: 94
Caroline Dinenage #420
Caroline Dinenage

Conservative
Gosport
Score: 135
Won: 787
Lost: 714
Lisa Nandy #421
Lisa Nandy

Labour
Wigan
Score: 145
Won: 760
Lost: 796
Mike Penning #422
Mike Penning

Conservative
Hemel Hempstead
Score: 134
Won: 106
Lost: 94
Nigel Evans #423
Nigel Evans

Conservative
Ribble Valley
Score: 130
Won: 99
Lost: 86
Ben Howlett #424
Ben Howlett

Conservative
Bath
Score: 126
Won: 107
Lost: 85
Ed Miliband #425
Ed Miliband

Labour
Doncaster North
Score: 147
Won: 130
Lost: 144
Sarah Wollaston #426
Sarah Wollaston

Conservative
Totnes
Score: 142
Won: 721
Lost: 748
Peter Heaton-Jones #427
Peter Heaton-Jones

Conservative
North Devon
Score: 154
Won: 99
Lost: 123
Gareth Johnson #428
Gareth Johnson

Conservative
Dartford
Score: 154
Won: 83
Lost: 102
Stewart McDonald #429
Stewart McDonald

Scottish National Party
Glasgow South
Score: 156
Won: 116
Lost: 146
Elizabeth Truss #430
Elizabeth Truss

Conservative
South West Norfolk
Score: 118
Won: 896
Lost: 632
Robert Buckland #431
Robert Buckland

Conservative
South Swindon
Score: 136
Won: 94
Lost: 94
Mark Francois #432
Mark Francois

Conservative
Rayleigh and Wickford
Score: 132
Won: 83
Lost: 79
Alistair Burt #433
Alistair Burt

Conservative
North East Bedfordshire
Score: 135
Won: 102
Lost: 105
Stephen Metcalfe #434
Stephen Metcalfe

Conservative
South Basildon and East Thurrock
Score: 113
Won: 126
Lost: 88
Andrew Rosindell #435
Andrew Rosindell

Conservative
Romford
Score: 136
Won: 91
Lost: 93
Alan Johnson #436
Alan Johnson

Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Score: 145
Won: 109
Lost: 131
Stephen Doughty #437
Stephen Doughty

Labour/Co-operative
Cardiff South and Penarth
Score: 141
Won: 106
Lost: 123
Victoria Atkins #438
Victoria Atkins

Conservative
Louth and Horncastle
Score: 112
Won: 846
Lost: 629
Luke Hall #439
Luke Hall

Conservative
Thornbury and Yate
Score: 151
Won: 89
Lost: 121
Oliver Letwin #440
Oliver Letwin

Conservative
West Dorset
Score: 133
Won: 81
Lost: 87
Steve Double #441
Steve Double

Conservative
St Austell and Newquay
Score: 113
Won: 109
Lost: 91
Kris Hopkins #442
Kris Hopkins

Conservative
Keighley
Score: 131
Won: 94
Lost: 104
Stuart McDonald #443
Stuart McDonald

Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Score: 132
Won: 107
Lost: 121
Richard Burgon #444
Richard Burgon

Labour
Leeds East
Score: 126
Won: 120
Lost: 127
Peter Lilley #445
Peter Lilley

Conservative
Hitchin and Harpenden
Score: 114
Won: 120
Lost: 105
David Crausby #446
David Crausby

Labour
Bolton North East
Score: 142
Won: 78
Lost: 117
Barry Sheerman #447
Barry Sheerman

Labour/Co-operative
Huddersfield
Score: 138
Won: 85
Lost: 125
David Tredinnick #448
David Tredinnick

Conservative
Bosworth
Score: 104
Won: 105
Lost: 89
Peter Aldous #449
Peter Aldous

Conservative
Waveney
Score: 113
Won: 103
Lost: 107
Graham Brady #450
Graham Brady

Conservative
Altrincham and Sale West
Score: 115
Won: 96
Lost: 103
Paul Blomfield #451
Paul Blomfield

Labour
Sheffield Central
Score: 132
Won: 92
Lost: 137
Jeremy Corbyn #452
Jeremy Corbyn

Labour
Islington North
Score: 116
Won: 99
Lost: 118
Owen Smith #453
Owen Smith

Labour
Pontypridd
Score: 125
Won: 95
Lost: 128
Sarah Champion #454
Sarah Champion

Labour
Rotherham
Score: 93
Won: 879
Lost: 679
Kenneth Clarke #455
Kenneth Clarke

Conservative
Rushcliffe
Score: 105
Won: 105
Lost: 112
Robert Syms #456
Robert Syms

Conservative
Poole
Score: 109
Won: 96
Lost: 110
Lucy Allan #457
Lucy Allan

Conservative
Telford
Score: 86
Won: 847
Lost: 621
Bill Cash #458
Bill Cash

Conservative
Stone
Score: 106
Won: 98
Lost: 110
Gareth Thomas #459
Gareth Thomas

Labour/Co-operative
Harrow West
Score: 122
Won: 92
Lost: 131
Eric Pickles #460
Eric Pickles

Conservative
Brentwood and Ongar
Score: 118
Won: 91
Lost: 126
Steve Reed #461
Steve Reed

Labour/Co-operative
Croydon North
Score: 101
Won: 101
Lost: 107
Pete Wishart #462
Pete Wishart

Scottish National Party
Perth and North Perthshire
Score: 128
Won: 94
Lost: 150
Andrew Bingham #463
Andrew Bingham

Conservative
High Peak
Score: 104
Won: 93
Lost: 110
George Freeman #464
George Freeman

Conservative
Mid Norfolk
Score: 99
Won: 89
Lost: 96
Kelvin Hopkins #465
Kelvin Hopkins

Labour
Luton North
Score: 114
Won: 92
Lost: 125
Julian Knight #466
Julian Knight

Conservative
Solihull
Score: 91
Won: 109
Lost: 100
Toby Perkins #467
Toby Perkins

Labour
Chesterfield
Score: 109
Won: 104
Lost: 139
Simon Danczuk #468
Simon Danczuk

Labour
Rochdale
Score: 105
Won: 82
Lost: 106
Glyn Davies #469
Glyn Davies

Conservative
Montgomeryshire
Score: 84
Won: 114
Lost: 95
Alan Haselhurst #470
Alan Haselhurst

Conservative
Saffron Walden
Score: 97
Won: 94
Lost: 105
Dan Jarvis #471
Dan Jarvis

Labour
Barnsley Central
Score: 81
Won: 158
Lost: 120
Gavin Newlands #472
Gavin Newlands

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
Score: 102
Won: 117
Lost: 140
John Mann #473
John Mann

Labour
Bassetlaw
Score: 94
Won: 99
Lost: 110
Jim Shannon #474
Jim Shannon

DUP
Strangford
Score: 120
Won: 86
Lost: 142
Chuka Umunna #475
Chuka Umunna

Labour
Streatham
Score: 105
Won: 113
Lost: 150
Stephen Kinnock #476
Stephen Kinnock

Labour
Aberavon
Score: 98
Won: 122
Lost: 148
Paul Scully #477
Paul Scully

Conservative
Sutton and Cheam
Score: 87
Won: 94
Lost: 92
Ian Lavery #478
Ian Lavery

Labour
Wansbeck
Score: 95
Won: 90
Lost: 110
David Mundell #479
David Mundell

Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Score: 102
Won: 91
Lost: 126
Sammy Wilson #480
Sammy Wilson

DUP
East Antrim
Score: 107
Won: 79
Lost: 119
Rob Flello #481
Rob Flello

Labour
Stoke-on-Trent South
Score: 102
Won: 84
Lost: 119
Jamie Reed #482
Jamie Reed

Labour
Copeland
Score: 81
Won: 148
Lost: 136
Gavin Shuker #483
Gavin Shuker

Labour/Co-operative
Luton South
Score: 89
Won: 108
Lost: 123
Nadhim Zahawi #484
Nadhim Zahawi

Conservative
Stratford-on-Avon
Score: 86
Won: 87
Lost: 92
Henry Bellingham #485
Henry Bellingham

Conservative
North West Norfolk
Score: 83
Won: 113
Lost: 115
Peter Bottomley #486
Peter Bottomley

Conservative
Worthing West
Score: 74
Won: 111
Lost: 90
Barbara Keeley #487
Barbara Keeley

Labour
Worsley and Eccles South
Score: 89
Won: 104
Lost: 121
Stephen Gethins #488
Stephen Gethins

Scottish National Party
North East Fife
Score: 92
Won: 124
Lost: 160
Mark Hendrick #489
Mark Hendrick

Labour/Co-operative
Preston
Score: 105
Won: 81
Lost: 133
Chris Matheson #490
Chris Matheson

Labour
City of Chester
Score: 103
Won: 80
Lost: 127
Jim Fitzpatrick #491
Jim Fitzpatrick

Labour
Poplar and Limehouse
Score: 99
Won: 77
Lost: 121
Roger Godsiff #492
Roger Godsiff

Labour
Birmingham, Hall Green
Score: 90
Won: 91
Lost: 118
Jon Trickett #493
Jon Trickett

Labour
Hemsworth
Score: 86
Won: 108
Lost: 131
Mark Williams #494
Mark Williams

Liberal Democrat
Ceredigion
Score: 83
Won: 103
Lost: 114
Gavin Barwell #495
Gavin Barwell

Conservative
Croydon Central
Score: 81
Won: 93
Lost: 103
Christopher Chope #496
Christopher Chope

Conservative
Christchurch
Score: 73
Won: 102
Lost: 95
Graham Jones #497
Graham Jones

Labour
Hyndburn
Score: 84
Won: 107
Lost: 130
Nicholas Soames #498
Nicholas Soames

Conservative
Mid Sussex
Score: 85
Won: 106
Lost: 131
Stephen Twigg #499
Stephen Twigg

Labour/Co-operative
Liverpool, West Derby
Score: 95
Won: 101
Lost: 152
Sadiq Khan #500
Sadiq Khan

Labour
Tooting
Score: 97
Won: 98
Lost: 157
Phil Wilson #501
Phil Wilson

Labour
Sedgefield
Score: 82
Won: 99
Lost: 122
Tim Farron #502
Tim Farron

Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
Score: 91
Won: 105
Lost: 164
Peter Kyle #503
Peter Kyle

Labour
Hove
Score: 87
Won: 113
Lost: 163
Greg Mulholland #504
Greg Mulholland

Liberal Democrat
Leeds North West
Score: 81
Won: 95
Lost: 117
Conor Burns #505
Conor Burns

Conservative
Bournemouth West
Score: 72
Won: 89
Lost: 93
Andy Burnham #506
Andy Burnham

Labour
Leigh
Score: 87
Won: 104
Lost: 164
Vernon Coaker #507
Vernon Coaker

Labour
Gedling
Score: 82
Won: 88
Lost: 138
Jon Cruddas #508
Jon Cruddas

Labour
Dagenham and Rainham
Score: 66
Won: 103
Lost: 110
Edward Leigh #509
Edward Leigh

Conservative
Gainsborough
Score: 66
Won: 114
Lost: 124
Alan Campbell #510
Alan Campbell

Labour
Tynemouth
Score: 74
Won: 101
Lost: 138
Jeffrey M. Donaldson #511
Jeffrey M. Donaldson

DUP
Lagan Valley
Score: 66
Won: 103
Lost: 119
Steve Pound #512
Steve Pound

Labour
Ealing North
Score: 78
Won: 74
Lost: 110
Graham Stringer #513
Graham Stringer

Labour
Blackley and Broughton
Score: 62
Won: 103
Lost: 101
Paul Maynard #514
Paul Maynard

Conservative
Blackpool North and Cleveleys
Score: 62
Won: 93
Lost: 97
Hilary Benn #515
Hilary Benn

Labour
Leeds Central
Score: 75
Won: 92
Lost: 143
Norman Lamb #516
Norman Lamb

Liberal Democrat
North Norfolk
Score: 66
Won: 94
Lost: 119
Jon Ashworth #517
Jon Ashworth

Labour/Co-operative
Leicester South
Score: 66
Won: 95
Lost: 129
John Martin McDonnell #518
John Martin McDonnell

Labour
Hayes and Harlington
Score: 67
Won: 87
Lost: 119
Albert Owen #519
Albert Owen

Labour
Ynys Mn
Score: 67
Won: 88
Lost: 123
David Simpson #520
David Simpson

DUP
Upper Bann
Score: 65
Won: 90
Lost: 119
Martyn Day #521
Martyn Day

Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
Score: 94
Won: 70
Lost: 172
Barry Gardiner #522
Barry Gardiner

Labour
Brent North
Score: 59
Won: 106
Lost: 129
Roger Mullin #523
Roger Mullin

Scottish National Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Score: 63
Won: 84
Lost: 114
Brendan OHara #524
Brendan OHara

Scottish National Party
Argyll and Bute
Score: 65
Won: 103
Lost: 145
Pat McFadden #525
Pat McFadden

Labour
Wolverhampton South East
Score: 70
Won: 86
Lost: 146
Clive Betts #526
Clive Betts

Labour
Sheffield South East
Score: 64
Won: 72
Lost: 110
Roger Gale #527
Roger Gale

Conservative
North Thanet
Score: 64
Won: 79
Lost: 120
Fabian Hamilton #528
Fabian Hamilton

Labour
Leeds North East
Score: 59
Won: 99
Lost: 136
Bill Esterson #529
Bill Esterson

Labour
Sefton Central
Score: 65
Won: 84
Lost: 144
Matthew Pennycook #530
Matthew Pennycook

Labour
Greenwich and Woolwich
Score: 58
Won: 107
Lost: 152
Frank Field #531
Frank Field

Labour
Birkenhead
Score: 53
Won: 86
Lost: 108
Conor McGinn #532
Conor McGinn

Labour
St Helens North
Score: 61
Won: 79
Lost: 127
John Nicolson #533
John Nicolson

Scottish National Party
East Dunbartonshire
Score: 59
Won: 103
Lost: 156
Alistair Carmichael #534
Alistair Carmichael

Liberal Democrat
Orkney and Shetland
Score: 57
Won: 85
Lost: 139
Martin Docherty #535
Martin Docherty

Scottish National Party
West Dunbartonshire
Score: 54
Won: 95
Lost: 143
Huw Irranca-Davies #536
Huw Irranca-Davies

Labour
Ogmore
Score: 46
Won: 116
Lost: 122
Paul Maskey #537
Paul Maskey

Sinn Fein
Belfast West
Score: 72
Won: 76
Lost: 176
Callum McCaig #538
Callum McCaig

Scottish National Party
Aberdeen South
Score: 52
Won: 107
Lost: 142
John Woodcock #539
John Woodcock

Labour/Co-operative
Barrow and Furness
Score: 52
Won: 92
Lost: 121
Ian Austin #540
Ian Austin

Labour
Dudley North
Score: 57
Won: 84
Lost: 145
Andy McDonald #541
Andy McDonald

Labour
Middlesbrough
Score: 57
Won: 76
Lost: 128
Owen Thompson #542
Owen Thompson

Scottish National Party
Midlothian
Score: 49
Won: 104
Lost: 140
John Bercow #543
John Bercow

Speaker
Buckingham
Score: 48
Won: 103
Lost: 148
Ian Lucas #544
Ian Lucas

Labour
Wrexham
Score: 62
Won: 69
Lost: 144
Stephen Hepburn #545
Stephen Hepburn

Labour
Jarrow
Score: 59
Won: 78
Lost: 162
Shailesh Vara #546
Shailesh Vara

Conservative
North West Cambridgeshire
Score: 39
Won: 83
Lost: 89
Richard Burden #547
Richard Burden

Labour
Birmingham, Northfield
Score: 52
Won: 73
Lost: 139
Steve McCabe #548
Steve McCabe

Labour
Birmingham, Selly Oak
Score: 42
Won: 103
Lost: 136
Pat Doherty #549
Pat Doherty

Sinn Fein
West Tyrone
Score: 53
Won: 63
Lost: 129
Gerald Kaufman #550
Gerald Kaufman

Labour
Manchester, Gorton
Score: 49
Won: 88
Lost: 159
Phil Boswell #551
Phil Boswell

Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
Score: 41
Won: 93
Lost: 139
Kevin Brennan #552
Kevin Brennan

Labour
Cardiff West
Score: 38
Won: 88
Lost: 124
Nigel Dodds #553
Nigel Dodds

DUP
Belfast North
Score: 38
Won: 77
Lost: 108
George Kerevan #554
George Kerevan

Scottish National Party
East Lothian
Score: 63
Won: 62
Lost: 189
Nick Thomas-Symonds #555
Nick Thomas-Symonds

Labour
Torfaen
Score: 50
Won: 61
Lost: 135
Iain Wright #556
Iain Wright

Labour
Hartlepool
Score: 44
Won: 85
Lost: 154
Mark Durkan #557
Mark Durkan

Social Democratic and Labour Party
Foyle
Score: 42
Won: 70
Lost: 130
Karl Turner #558
Karl Turner

Labour
Kingston upon Hull East
Score: 42
Won: 78
Lost: 138
Harry Harpham #559
Harry Harpham

Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Score: 40
Won: 78
Lost: 138
Nick Smith #560
Nick Smith

Labour
Blaenau Gwent
Score: 43
Won: 72
Lost: 150
Michael Weir #561
Michael Weir

Scottish National Party
Angus
Score: 34
Won: 89
Lost: 131
Tom Brake #562
Tom Brake

Liberal Democrat
Carshalton and Wallington
Score: 33
Won: 72
Lost: 112
John Cryer #563
John Cryer

Labour
Leyton and Wanstead
Score: 50
Won: 49
Lost: 136
Jonathan Edwards #564
Jonathan Edwards

Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
Score: 30
Won: 110
Lost: 135
Drew Hendry #565
Drew Hendry

Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
Score: 38
Won: 87
Lost: 165
Alasdair McDonnell #566
Alasdair McDonnell

Social Democratic and Labour Party
Belfast South
Score: 37
Won: 72
Lost: 127
Anne McLaughlin #567
Anne McLaughlin

Scottish National Party
Glasgow North East
Score: 52
Won: 64
Lost: 191
Alex Cunningham #568
Alex Cunningham

Labour
Stockton North
Score: 30
Won: 94
Lost: 142
John Spellar #569
John Spellar

Labour
Warley
Score: 31
Won: 80
Lost: 132
Ben Bradshaw #570
Ben Bradshaw

Labour
Exeter
Score: 26
Won: 122
Lost: 169
Neil Coyle #571
Neil Coyle

Labour
Bermondsey and Old Southwark
Score: 27
Won: 89
Lost: 137
Nicholas Dakin #572
Nicholas Dakin

Labour
Scunthorpe
Score: 28
Won: 88
Lost: 127
David Mowat #573
David Mowat

Conservative
Warrington South
Score: 21
Won: 104
Lost: 96
Nick Brown #574
Nick Brown

Labour
Newcastle upon Tyne East
Score: 32
Won: 69
Lost: 162
Michael Dugher #575
Michael Dugher

Labour
Barnsley East
Score: 25
Won: 98
Lost: 144
George Howarth #576
George Howarth

Labour
Knowsley
Score: 34
Won: 63
Lost: 142
Rob Marris #577
Rob Marris

Labour
Wolverhampton South West
Score: 33
Won: 57
Lost: 141
Andrew Slaughter #578
Andrew Slaughter

Labour
Hammersmith
Score: 28
Won: 73
Lost: 167
Richard Arkless #579
Richard Arkless

Scottish National Party
Dumfries and Galloway
Score: 28
Won: 76
Lost: 180
Wayne David #580
Wayne David

Labour
Caerphilly
Score: 22
Won: 80
Lost: 136
Kevan Jones #581
Kevan Jones

Labour
North Durham
Score: 22
Won: 75
Lost: 155
Khalid Mahmood #582
Khalid Mahmood

Labour
Birmingham, Perry Barr
Score: 18
Won: 103
Lost: 164
Jim Dowd #583
Jim Dowd

Labour
Lewisham West and Penge
Score: 17
Won: 66
Lost: 134
Paul Flynn #584
Paul Flynn

Labour
Newport West
Score: 20
Won: 75
Lost: 159
Gordon Marsden #585
Gordon Marsden

Labour
Blackpool South
Score: 26
Won: 53
Lost: 170
Francie Molloy #586
Francie Molloy

Sinn Fein
Mid Ulster
Score: 24
Won: 52
Lost: 164
Steven Paterson #587
Steven Paterson

Scottish National Party
Stirling
Score: 15
Won: 81
Lost: 136
Graham Allen #588
Graham Allen

Labour
Nottingham North
Score: 15
Won: 76
Lost: 141
Peter Dowd #589
Peter Dowd

Labour
Bootle
Score: 18
Won: 61
Lost: 142
Andrew Gwynne #590
Andrew Gwynne

Labour
Denton and Reddish
Score: 13
Won: 89
Lost: 130
Stephen Philip Rotheram #591
Stephen Philip Rotheram

Labour
Liverpool, Walton
Score: 16
Won: 65
Lost: 164
Mark Tami #592
Mark Tami

Labour
Alyn and Deeside
Score: 18
Won: 66
Lost: 165
Hywel Williams #593
Hywel Williams

Plaid Cymru
Arfon
Score: 22
Won: 56
Lost: 175
Peter Grant #594
Peter Grant

Scottish National Party
Glenrothes
Score: 13
Won: 88
Lost: 170
David Hanson #595
David Hanson

Labour
Delyn
Score: 12
Won: 85
Lost: 156
Mickey Brady #596
Mickey Brady

Sinn Fein
Newry and Armagh
Score: 10
Won: 73
Lost: 160
Liam Byrne #597
Liam Byrne

Labour
Birmingham, Hodge Hill
Score: 9
Won: 69
Lost: 168
Patrick Grady #598
Patrick Grady

Scottish National Party
Glasgow North
Score: 13
Won: 63
Lost: 178
Calum Kerr #599
Calum Kerr

Scottish National Party
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Score: 10
Won: 75
Lost: 177
Ian Mearns #600
Ian Mearns

Labour
Gateshead
Score: 12
Won: 57
Lost: 140
Dennis Skinner #601
Dennis Skinner

Labour
Bolsover
Score: 10
Won: 84
Lost: 176
Keith Vaz #602
Keith Vaz

Labour
Leicester East
Score: 14
Won: 56
Lost: 209
David Anderson #603
David Anderson

Labour
Blaydon
Score: 7
Won: 48
Lost: 159
Alan Brown #604
Alan Brown

Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
Score: 7
Won: 88
Lost: 160
Jim Cunningham #605
Jim Cunningham

Labour
Coventry South
Score: 4
Won: 97
Lost: 137
Gerald Jones #606
Gerald Jones

Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Score: 7
Won: 75
Lost: 153
David Lammy #607
David Lammy

Labour
Tottenham
Score: 8
Won: 66
Lost: 154
Alan Meale #608
Alan Meale

Labour
Mansfield
Score: 5
Won: 80
Lost: 174
John Pugh #609
John Pugh

Liberal Democrat
Southport
Score: 9
Won: 61
Lost: 171
Geoffrey Robinson #610
Geoffrey Robinson

Labour
Coventry North West
Score: 7
Won: 86
Lost: 170
Daniel Zeichner #611
Daniel Zeichner

Labour
Cambridge
Score: 8
Won: 61
Lost: 152
Grahame Morris #612
Grahame Morris

Labour
Easington
Score: 5
Won: 54
Lost: 164
Virendra Sharma #613
Virendra Sharma

Labour
Ealing, Southall
Score: 3
Won: 78
Lost: 118
Adrian Bailey #614
Adrian Bailey

Labour/Co-operative
West Bromwich West
Score: 0
Won: 69
Lost: 154
Kevin Barron #615
Kevin Barron

Labour
Rother Valley
Score: 0
Won: 67
Lost: 156
Ian Blackford #616
Ian Blackford

Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
Score: 0
Won: 76
Lost: 166
Tom Blenkinsop #617
Tom Blenkinsop

Labour
Middlesbrough South and East Cleveland
Score: 0
Won: 92
Lost: 196
Chris Bryant #618
Chris Bryant

Labour
Rhondda
Score: 0
Won: 81
Lost: 173
Gregory Campbell #619
Gregory Campbell

DUP
East Londonderry
Score: 1
Won: 83
Lost: 106
Ronnie Campbell #620
Ronnie Campbell

Labour
Blyth Valley
Score: 0
Won: 56
Lost: 183
Douglas Chapman #621
Douglas Chapman

Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
Score: 0
Won: 74
Lost: 151
Ronnie Cowan #622
Ronnie Cowan

Scottish National Party
Inverclyde
Score: 0
Won: 87
Lost: 135
Geraint Davies #623
Geraint Davies

Labour/Co-operative
Swansea West
Score: 1
Won: 74
Lost: 154
Jack Dromey #624
Jack Dromey

Labour
Birmingham, Erdington
Score: 0
Won: 56
Lost: 190
Tom Elliott #625
Tom Elliott

UUP
Fermanagh and South Tyrone
Score: 1
Won: 72
Lost: 109
Paul Farrelly #626
Paul Farrelly

Labour
Newcastle-under-Lyme
Score: 0
Won: 85
Lost: 125
Mike Gapes #627
Mike Gapes

Labour/Co-operative
Ilford South
Score: 0
Won: 49
Lost: 211
Neil Gray #628
Neil Gray

Scottish National Party
Airdrie and Shotts
Score: 0
Won: 85
Lost: 145
John Healey #629
John Healey

Labour
Wentworth and Dearne
Score: 0
Won: 68
Lost: 193
Lindsay Hoyle #630
Lindsay Hoyle

Labour
Chorley
Score: 0
Won: 78
Lost: 117
Imran Hussain #631
Imran Hussain

Labour
Bradford East
Score: 0
Won: 56
Lost: 187
Mike Kane #632
Mike Kane

Labour
Wythenshawe and Sale East
Score: 0
Won: 82
Lost: 158
Chris Law #633
Chris Law

Scottish National Party
Dundee West
Score: 0
Won: 52
Lost: 224
Clive Lewis #634
Clive Lewis

Labour
Norwich South
Score: 0
Won: 76
Lost: 185
Ivan Lewis #635
Ivan Lewis

Labour
Bury South
Score: 0
Won: 67
Lost: 137
Justin Madders #636
Justin Madders

Labour
Ellesmere Port and Neston
Score: 1
Won: 97
Lost: 127
John McNally #637
John McNally

Scottish National Party
Falkirk
Score: 0
Won: 40
Lost: 181
Michael Meacher #638
Michael Meacher

Labour
Oldham West and Royton
Score: 0
Won: 60
Lost: 145
Paul Monaghan #639
Paul Monaghan

Scottish National Party
Caithness, Sutherland and Easter Ross
Score: 0
Won: 76
Lost: 168
Angus Robertson #640
Angus Robertson

Scottish National Party
Moray
Score: 0
Won: 56
Lost: 165
Alex Salmond #641
Alex Salmond

Scottish National Party
Gordon
Score: 0
Won: 71
Lost: 190
Tommy Sheppard #642
Tommy Sheppard

Scottish National Party
Edinburgh East
Score: 0
Won: 51
Lost: 181
Andrew Smith #643
Andrew Smith

Labour
Oxford East
Score: 0
Won: 73
Lost: 167
Keir Starmer #644
Keir Starmer

Labour
Holborn and St Pancras
Score: 0
Won: 141
Lost: 186
Chris Stephens #645
Chris Stephens

Scottish National Party
Glasgow South West
Score: 0
Won: 53
Lost: 176
Wes Streeting #646
Wes Streeting

Labour
Ilford North
Score: 0
Won: 138
Lost: 160
Stephen Timms #647
Stephen Timms

Labour
East Ham
Score: 0
Won: 92
Lost: 153
Tom Watson #648
Tom Watson

Labour
West Bromwich East
Score: 0
Won: 51
Lost: 181
www.Sexymp.co.uk is a website that is 100% owned and controlled by BEAUTOCRACY LIMITED, a UK limited liability company. If you are a sitting Member of Parliament and you would like your photograph on www.Sexymp.co.uk changed, for any reason, please get in touch with us: mp@Sexymp.co.uk. If you find any content on www.Sexymp.co.uk that you feel might be in breach of copyright, we would like to know. We will assess each case brought to our attention in reasonable time, and if we find a breach exists, we will endeavour to rectify it in reasonable time.

sexymp.co.uk