SexyMp - The most popular banned website in Parliament.

New! SexyMP on Facebook




In addition to my wanting to create a fun and memorable tool to help the British public get to know their Members of Parliament, I thought it would be an interesting opportunity to hold the first ever parliamentary beauty contest and find out once and for all which MPs and Parties have the most sex-appeal. Although I fully expect this to offend some people, this was never my intention and I hope you will see the funny side.

Enjoy, Francis Boulle

 

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

 

Which MP would you rather have sex with?
Choose one.

www.sexymp.co.uk
Tania Mathias
 
Byron Daviesmp/
Tania Mathias   Byron Davies
Conservative   Conservative
Twickenham   Gower


 
As seen in

Results: Mixed
Started on the 7th of July 2015

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

Mixed
Sexiest
Parties
by Wins

#1 Conservative
82,864
#2 Labour
70,928
#3 Scottish National Party
16,389
#4 Labour/Co-operative
8,576
#5 Plaid Cymru
1,038
#6 DUP
778
#7 Liberal Democrat
733
#8 Social Democratic and Labour Party
686
#9 Independent
647
#10 Green
594
#11 Sinn Fein
264
#12 UUP
185
#13 UKIP
110
#14 Speaker
103

Mixed
Sexiest
Parties
by Size

#1 Independent
18.85%
#2 Conservative
11.31%
#3 UKIP
8.60%
#4 Social Democratic and Labour Party
8.25%
#5 Labour/Co-operative
7.44%
#6 Labour
7.41%
#7 Green
6.66%
#8 Plaid Cymru
6.37%
#9 Scottish National Party
5.93%
#10 UUP
5.69%
#11 DUP
5.11%
#12 Liberal Democrat
3.84%
#13 Speaker
2.46%
#14 Sinn Fein
2.09%

SexyMP on Facebook







Top 10 - Mixed

Daniel Poulter
#1
Daniel Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Score: 421
Won: 211
Lost: 57
Richard Drax
#2
Richard Drax
Conservative
South Dorset
Score: 404
Won: 202
Lost: 56
Richard Benyon
#3
Richard Benyon
Conservative
Newbury
Score: 394
Won: 182
Lost: 75
Jesse Norman
#4
Jesse Norman
Conservative
Hereford and South Herefordshire
Score: 349
Won: 178
Lost: 92
Michelle Donelan
#5
Michelle Donelan
Conservative
Chippenham
Score: 356
Won: 991
Lost: 568
Owen Paterson
#6
Owen Paterson
Conservative
North Shropshire
Score: 312
Won: 174
Lost: 72
James Davies
#7
James Davies
Conservative
Vale of Clwyd
Score: 324
Won: 116
Lost: 60
Matthew Hancock
#8
Matthew Hancock
Conservative
West Suffolk
Score: 312
Won: 127
Lost: 61
Zac Goldsmith
#9
Zac Goldsmith
Conservative
Richmond Park
Score: 312
Won: 149
Lost: 72
Scott Mann
#10
Scott Mann
Conservative
North Cornwall
Score: 306
Won: 130
Lost: 60

Boris Johnson #11
Boris Johnson

Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Score: 365
Won: 119
Lost: 90
Grant Shapps #12
Grant Shapps

Conservative
Welwyn Hatfield
Score: 331
Won: 119
Lost: 71
Matt Warman #13
Matt Warman

Conservative
Boston and Skegness
Score: 317
Won: 143
Lost: 76
George Hollingbery #14
George Hollingbery

Conservative
Meon Valley
Score: 294
Won: 140
Lost: 60
Mark Lancaster #15
Mark Lancaster

Conservative
Milton Keynes North
Score: 335
Won: 122
Lost: 76
Derek Thomas #16
Derek Thomas

Conservative
St Ives
Score: 318
Won: 127
Lost: 72
Robin Walker #17
Robin Walker

Conservative
Worcester
Score: 306
Won: 139
Lost: 71
John Penrose #18
John Penrose

Conservative
Weston-Super-Mare
Score: 294
Won: 135
Lost: 63
Emma Reynolds #19
Emma Reynolds

Labour
Wolverhampton North East
Score: 372
Won: 787
Lost: 694
Craig Mackinlay #20
Craig Mackinlay

Conservative
South Thanet
Score: 306
Won: 131
Lost: 73
Alok Sharma #21
Alok Sharma

Conservative
Reading West
Score: 327
Won: 121
Lost: 80
Kate Hoey #22
Kate Hoey

Labour
Vauxhall
Score: 408
Won: 686
Lost: 742
James Wharton #23
James Wharton

Conservative
Stockton South
Score: 285
Won: 138
Lost: 63
Stephen Barclay #24
Stephen Barclay

Conservative
North East Cambridgeshire
Score: 279
Won: 130
Lost: 56
Charlie Elphicke #25
Charlie Elphicke

Conservative
Dover
Score: 305
Won: 113
Lost: 64
David Rutley #26
David Rutley

Conservative
Macclesfield
Score: 298
Won: 126
Lost: 67
Jeremy Hunt #27
Jeremy Hunt

Conservative
South West Surrey
Score: 292
Won: 128
Lost: 66
Edward Timpson #28
Edward Timpson

Conservative
Crewe and Nantwich
Score: 298
Won: 115
Lost: 63
David Cameron #29
David Cameron

Conservative
Witney
Score: 315
Won: 147
Lost: 94
Greg Clark #30
Greg Clark

Conservative
Tunbridge Wells
Score: 291
Won: 123
Lost: 63
Marcus Fysh #31
Marcus Fysh

Conservative
Yeovil
Score: 292
Won: 128
Lost: 67
Dominic Raab #32
Dominic Raab

Conservative
Esher and Walton
Score: 288
Won: 143
Lost: 72
Richard Graham #33
Richard Graham

Conservative
Gloucester
Score: 299
Won: 145
Lost: 82
Meg Hillier #34
Meg Hillier

Labour/Co-operative
Hackney South and Shoreditch
Score: 346
Won: 843
Lost: 694
Johnny Mercer #35
Johnny Mercer

Conservative
Plymouth, Moor View
Score: 282
Won: 170
Lost: 82
Thomas Tugendhat #36
Thomas Tugendhat

Conservative
Tonbridge and Malling
Score: 291
Won: 118
Lost: 63
Chris Skidmore #37
Chris Skidmore

Conservative
Kingswood
Score: 274
Won: 130
Lost: 58
Alex Chalk #38
Alex Chalk

Conservative
Cheltenham
Score: 307
Won: 127
Lost: 80
Tobias Ellwood #39
Tobias Ellwood

Conservative
Bournemouth East
Score: 265
Won: 143
Lost: 59
David Davies #40
David Davies

Conservative
Monmouth
Score: 276
Won: 118
Lost: 56
Andrew Jones #41
Andrew Jones

Conservative
Harrogate and Knaresborough
Score: 305
Won: 119
Lost: 75
Liz Saville-Roberts #42
Liz Saville-Roberts

Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
Score: 321
Won: 872
Lost: 624
Ed Vaizey #43
Ed Vaizey

Conservative
Wantage
Score: 273
Won: 132
Lost: 61
Ben Wallace #44
Ben Wallace

Conservative
Wyre and Preston North
Score: 318
Won: 146
Lost: 102
Chris Green #45
Chris Green

Conservative
Bolton West
Score: 272
Won: 134
Lost: 62
Robert Jenrick #46
Robert Jenrick

Conservative
Newark
Score: 263
Won: 148
Lost: 61
George Osborne #47
George Osborne

Conservative
Tatton
Score: 285
Won: 141
Lost: 75
Bridget Phillipson #48
Bridget Phillipson

Labour
Houghton and Sunderland South
Score: 296
Won: 983
Lost: 581
Nigel Huddleston #49
Nigel Huddleston

Conservative
Mid Worcestershire
Score: 280
Won: 137
Lost: 70
Chris Philp #50
Chris Philp

Conservative
Croydon South
Score: 278
Won: 146
Lost: 73
Gavin Williamson #51
Gavin Williamson

Conservative
South Staffordshire
Score: 274
Won: 149
Lost: 72
Karen Bradley #52
Karen Bradley

Conservative
Staffordshire Moorlands
Score: 348
Won: 807
Lost: 719
Nick Hurd #53
Nick Hurd

Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Score: 263
Won: 149
Lost: 64
Jo Johnson #54
Jo Johnson

Conservative
Orpington
Score: 283
Won: 142
Lost: 76
Richard Fuller #55
Richard Fuller

Conservative
Bedford
Score: 265
Won: 146
Lost: 66
Ranil Jayawardena #56
Ranil Jayawardena

Conservative
North East Hampshire
Score: 295
Won: 127
Lost: 78
Greg Hands #57
Greg Hands

Conservative
Chelsea and Fulham
Score: 280
Won: 131
Lost: 70
Daniel Kawczynski #58
Daniel Kawczynski

Conservative
Shrewsbury and Atcham
Score: 259
Won: 150
Lost: 64
David Jones #59
David Jones

Conservative
Clwyd West
Score: 280
Won: 122
Lost: 67
Mims Davies #60
Mims Davies

Conservative
Eastleigh
Score: 286
Won: 936
Lost: 551
David Lidington #61
David Lidington

Conservative
Aylesbury
Score: 284
Won: 120
Lost: 72
Anne Marie Morris #62
Anne Marie Morris

Conservative
Newton Abbot
Score: 301
Won: 844
Lost: 587
John Glen #63
John Glen

Conservative
Salisbury
Score: 284
Won: 121
Lost: 74
Adam Holloway #64
Adam Holloway

Conservative
Gravesham
Score: 267
Won: 139
Lost: 72
Will Quince #65
Will Quince

Conservative
Colchester
Score: 302
Won: 108
Lost: 77
Rushanara Ali #66
Rushanara Ali

Labour
Bethnal Green and Bow
Score: 323
Won: 743
Lost: 629
Andrea Jenkyns #67
Andrea Jenkyns

Conservative
Morley and Outwood
Score: 281
Won: 958
Lost: 582
Amanda Milling #68
Amanda Milling

Conservative
Cannock Chase
Score: 305
Won: 875
Lost: 653
Paula Sherriff #69
Paula Sherriff

Labour
Dewsbury
Score: 342
Won: 730
Lost: 697
Andrew Stephenson #70
Andrew Stephenson

Conservative
Pendle
Score: 272
Won: 137
Lost: 76
Steve Brine #71
Steve Brine

Conservative
Winchester
Score: 264
Won: 124
Lost: 64
Sylvia Hermon #72
Sylvia Hermon

Independent
North Down
Score: 368
Won: 647
Lost: 727
Mark Menzies #73
Mark Menzies

Conservative
Fylde
Score: 285
Won: 117
Lost: 76
Maria Miller #74
Maria Miller

Conservative
Basingstoke
Score: 331
Won: 755
Lost: 690
Rehman Chishti #75
Rehman Chishti

Conservative
Gillingham and Rainham
Score: 283
Won: 128
Lost: 82
George Eustice #76
George Eustice

Conservative
Camborne and Redruth
Score: 262
Won: 129
Lost: 68
Pat Glass #77
Pat Glass

Labour
North West Durham
Score: 398
Won: 587
Lost: 782
Anne-Marie Trevelyan #78
Anne-Marie Trevelyan

Conservative
Berwick-upon-Tweed
Score: 339
Won: 675
Lost: 667
David Morris #79
David Morris

Conservative
Morecambe and Lunesdale
Score: 280
Won: 137
Lost: 88
Suella Fernandes #80
Suella Fernandes

Conservative
Fareham
Score: 314
Won: 774
Lost: 660
Sam Gyimah #81
Sam Gyimah

Conservative
East Surrey
Score: 287
Won: 135
Lost: 94
Henry Smith #82
Henry Smith

Conservative
Crawley
Score: 244
Won: 133
Lost: 59
Jenny Chapman #83
Jenny Chapman

Labour
Darlington
Score: 294
Won: 810
Lost: 605
Christopher Pincher #84
Christopher Pincher

Conservative
Tamworth
Score: 265
Won: 119
Lost: 69
Mark Prisk #85
Mark Prisk

Conservative
Hertford and Stortford
Score: 263
Won: 119
Lost: 67
Heidi Allen #86
Heidi Allen

Conservative
South Cambridgeshire
Score: 276
Won: 911
Lost: 599
Seema Kennedy #87
Seema Kennedy

Conservative
South Ribble
Score: 277
Won: 880
Lost: 578
Gisela Stuart #88
Gisela Stuart

Labour
Birmingham, Edgbaston
Score: 443
Won: 481
Lost: 798
Charles Walker #89
Charles Walker

Conservative
Broxbourne
Score: 267
Won: 121
Lost: 72
Philip Dunne #90
Philip Dunne

Conservative
Ludlow
Score: 256
Won: 126
Lost: 70
Mark Harper #91
Mark Harper

Conservative
Forest of Dean
Score: 258
Won: 118
Lost: 68
Tom Pursglove #92
Tom Pursglove

Conservative
Corby
Score: 253
Won: 146
Lost: 81
Damian Hinds #93
Damian Hinds

Conservative
East Hampshire
Score: 240
Won: 119
Lost: 57
Alan Mak #94
Alan Mak

Conservative
Havant
Score: 285
Won: 107
Lost: 81
Helen Whately #95
Helen Whately

Conservative
Faversham and Mid Kent
Score: 266
Won: 919
Lost: 593
Margaret Beckett #96
Margaret Beckett

Labour
Derby South
Score: 409
Won: 511
Lost: 787
Nusrat Ghani #97
Nusrat Ghani

Conservative
Wealden
Score: 260
Won: 948
Lost: 584
Pauline Latham #98
Pauline Latham

Conservative
Mid Derbyshire
Score: 357
Won: 622
Lost: 753
Theresa Villiers #99
Theresa Villiers

Conservative
Chipping Barnet
Score: 258
Won: 908
Lost: 551
James Berry #100
James Berry

Conservative
Kingston and Surbiton
Score: 253
Won: 116
Lost: 67
Victoria Borwick #101
Victoria Borwick

Conservative
Kensington
Score: 296
Won: 785
Lost: 664
Helen Jones #102
Helen Jones

Labour
Warrington North
Score: 350
Won: 616
Lost: 734
Anne Main #103
Anne Main

Conservative
St Albans
Score: 291
Won: 814
Lost: 663
Rachel Reeves #104
Rachel Reeves

Labour
Leeds West
Score: 277
Won: 936
Lost: 684
Charlotte Leslie #105
Charlotte Leslie

Conservative
Bristol North West
Score: 265
Won: 941
Lost: 627
Caroline Nokes #106
Caroline Nokes

Conservative
Romsey and Southampton North
Score: 260
Won: 932
Lost: 588
Margaret Ritchie #107
Margaret Ritchie

Social Democratic and Labour Party
South Down
Score: 390
Won: 544
Lost: 791
David Warburton #108
David Warburton

Conservative
Somerton and Frome
Score: 245
Won: 136
Lost: 74
James Cleverly #109
James Cleverly

Conservative
Braintree
Score: 260
Won: 117
Lost: 75
Kate Green #110
Kate Green

Labour
Stretford and Urmston
Score: 343
Won: 643
Lost: 755
Lisa Cameron #111
Lisa Cameron

Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
Score: 350
Won: 606
Lost: 745
Jacob Rees-Mogg #112
Jacob Rees-Mogg

Conservative
North East Somerset
Score: 267
Won: 142
Lost: 100
Chris White #113
Chris White

Conservative
Warwick and Leamington
Score: 243
Won: 127
Lost: 70
Angela Eagle #114
Angela Eagle

Labour
Wallasey
Score: 295
Won: 730
Lost: 647
David Nuttall #115
David Nuttall

Conservative
Bury North
Score: 248
Won: 113
Lost: 67
James Cartlidge #116
James Cartlidge

Conservative
South Suffolk
Score: 239
Won: 126
Lost: 68
Vicky Foxcroft #117
Vicky Foxcroft

Labour
Lewisham, Deptford
Score: 261
Won: 864
Lost: 595
James Heappey #118
James Heappey

Conservative
Wells
Score: 240
Won: 153
Lost: 84
Mel Stride #119
Mel Stride

Conservative
Central Devon
Score: 267
Won: 103
Lost: 74
Heidi Alexander #120
Heidi Alexander

Labour
Lewisham East
Score: 273
Won: 904
Lost: 694
Ann Coffey #121
Ann Coffey

Labour
Stockport
Score: 380
Won: 564
Lost: 826
Rosie Cooper #122
Rosie Cooper

Labour
West Lancashire
Score: 392
Won: 508
Lost: 782
Yvonne Fovargue #123
Yvonne Fovargue

Labour
Makerfield
Score: 431
Won: 480
Lost: 860
Priti Patel #124
Priti Patel

Conservative
Witham
Score: 240
Won: 981
Lost: 552
Claire Perry #125
Claire Perry

Conservative
Devizes
Score: 245
Won: 972
Lost: 578
Caroline Spelman #126
Caroline Spelman

Conservative
Meriden
Score: 273
Won: 822
Lost: 632
Michelle Thomson #127
Michelle Thomson

Scottish National Party
Edinburgh West
Score: 289
Won: 720
Lost: 631
Jake Berry #128
Jake Berry

Conservative
Rossendale and Darwen
Score: 239
Won: 120
Lost: 68
Mary Creagh #129
Mary Creagh

Labour
Wakefield
Score: 308
Won: 673
Lost: 684
Amanda Solloway #130
Amanda Solloway

Conservative
Derby North
Score: 346
Won: 651
Lost: 826
Luciana Berger #131
Luciana Berger

Labour/Co-operative
Liverpool, Wavertree
Score: 249
Won: 992
Lost: 638
Stephen Crabb #132
Stephen Crabb

Conservative
Preseli Pembrokeshire
Score: 239
Won: 126
Lost: 72
Liam Fox #133
Liam Fox

Conservative
North Somerset
Score: 257
Won: 124
Lost: 85
Fiona Mactaggart #134
Fiona Mactaggart

Labour
Slough
Score: 392
Won: 520
Lost: 821
Anne Milton #135
Anne Milton

Conservative
Guildford
Score: 342
Won: 629
Lost: 785
Eilidh Whiteford #136
Eilidh Whiteford

Scottish National Party
Banff and Buchan
Score: 235
Won: 1091
Lost: 601
Bill Wiggin #137
Bill Wiggin

Conservative
North Herefordshire
Score: 250
Won: 113
Lost: 73
Ruth Cadbury #138
Ruth Cadbury

Labour
Brentford and Isleworth
Score: 324
Won: 622
Lost: 717
Joanna Cherry #139
Joanna Cherry

Scottish National Party
Edinburgh South West
Score: 363
Won: 565
Lost: 790
Jack Lopresti #140
Jack Lopresti

Conservative
Filton and Bradley Stoke
Score: 278
Won: 103
Lost: 87
Christina Rees #141
Christina Rees

Labour
Neath
Score: 382
Won: 540
Lost: 828
Steven Baker #142
Steven Baker

Conservative
Wycombe
Score: 236
Won: 124
Lost: 71
Jo Churchill #143
Jo Churchill

Conservative
Bury St Edmunds
Score: 269
Won: 818
Lost: 655
Thangam Debbonaire #144
Thangam Debbonaire

Labour
Bristol West
Score: 264
Won: 844
Lost: 648
James Gray #145
James Gray

Conservative
North Wiltshire
Score: 236
Won: 118
Lost: 69
Catherine McKinnell #146
Catherine McKinnell

Labour
Newcastle upon Tyne North
Score: 278
Won: 817
Lost: 714
Andrew Mitchell #147
Andrew Mitchell

Conservative
Sutton Coldfield
Score: 238
Won: 130
Lost: 79
Dawn Butler #148
Dawn Butler

Labour
Brent Central
Score: 302
Won: 689
Lost: 727
Nadine Dorries #149
Nadine Dorries

Conservative
Mid Bedfordshire
Score: 270
Won: 792
Lost: 663
Julie Elliott #150
Julie Elliott

Labour
Sunderland Central
Score: 266
Won: 839
Lost: 684
Andrea Leadsom #151
Andrea Leadsom

Conservative
South Northamptonshire
Score: 333
Won: 613
Lost: 778
Alison Thewliss #152
Alison Thewliss

Scottish National Party
Glasgow Central
Score: 292
Won: 697
Lost: 692
James Brokenshire #153
James Brokenshire

Conservative
Old Bexley and Sidcup
Score: 253
Won: 122
Lost: 89
Yvette Cooper #154
Yvette Cooper

Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Score: 313
Won: 647
Lost: 744
Eleanor Laing #155
Eleanor Laing

Conservative
Epping Forest
Score: 287
Won: 735
Lost: 709
Nicky Morgan #156
Nicky Morgan

Conservative
Loughborough
Score: 268
Won: 828
Lost: 690
Antoinette Sandbach #157
Antoinette Sandbach

Conservative
Eddisbury
Score: 367
Won: 532
Lost: 801
Hugo Swire #158
Hugo Swire

Conservative
East Devon
Score: 230
Won: 112
Lost: 64
Natascha Engel #159
Natascha Engel

Labour
North East Derbyshire
Score: 248
Won: 846
Lost: 604
Chi Onwurah #160
Chi Onwurah

Labour
Newcastle upon Tyne Central
Score: 346
Won: 551
Lost: 762
Julian Smith #161
Julian Smith

Conservative
Skipton and Ripon
Score: 232
Won: 113
Lost: 68
Karin Smyth #162
Karin Smyth

Labour
Bristol South
Score: 320
Won: 609
Lost: 734
Edward Argar #163
Edward Argar

Conservative
Charnwood
Score: 221
Won: 117
Lost: 63
Jonathan Djanogly #164
Jonathan Djanogly

Conservative
Huntingdon
Score: 225
Won: 138
Lost: 77
Angela Watkinson #165
Angela Watkinson

Conservative
Hornchurch and Upminster
Score: 278
Won: 760
Lost: 710
David Davis #166
David Davis

Conservative
Haltemprice and Howden
Score: 246
Won: 124
Lost: 90
Kit Malthouse #167
Kit Malthouse

Conservative
North West Hampshire
Score: 262
Won: 121
Lost: 101
Craig Whittaker #168
Craig Whittaker

Conservative
Calder Valley
Score: 236
Won: 119
Lost: 77
Mary Glindon #169
Mary Glindon

Labour
North Tyneside
Score: 317
Won: 596
Lost: 735
Phillip Lee #170
Phillip Lee

Conservative
Bracknell
Score: 240
Won: 136
Lost: 94
Karen Lumley #171
Karen Lumley

Conservative
Redditch
Score: 328
Won: 581
Lost: 758
Sarah Newton #172
Sarah Newton

Conservative
Truro and Falmouth
Score: 287
Won: 707
Lost: 724
Jess Phillips #173
Jess Phillips

Labour
Birmingham, Yardley
Score: 247
Won: 796
Lost: 588
Michael Ellis #174
Michael Ellis

Conservative
Northampton North
Score: 220
Won: 111
Lost: 62
Lucy Frazer #175
Lucy Frazer

Conservative
South East Cambridgeshire
Score: 227
Won: 1001
Lost: 606
Craig Williams #176
Craig Williams

Conservative
Cardiff North
Score: 240
Won: 126
Lost: 88
Lyn Brown #177
Lyn Brown

Labour
West Ham
Score: 290
Won: 700
Lost: 745
Judith Cummins #178
Judith Cummins

Labour
Bradford South
Score: 277
Won: 721
Lost: 703
Patricia Gibson #179
Patricia Gibson

Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
Score: 345
Won: 558
Lost: 819
Adam Afriyie #180
Adam Afriyie

Conservative
Windsor
Score: 232
Won: 112
Lost: 75
Teresa Pearce #181
Teresa Pearce

Labour
Erith and Thamesmead
Score: 321
Won: 591
Lost: 771
Desmond Swayne #182
Desmond Swayne

Conservative
New Forest West
Score: 221
Won: 119
Lost: 70
Kevin Foster #183
Kevin Foster

Conservative
Torbay
Score: 235
Won: 120
Lost: 84
Matthew Offord #184
Matthew Offord

Conservative
Hendon
Score: 222
Won: 126
Lost: 77
Nigel Adams #185
Nigel Adams

Conservative
Selby and Ainsty
Score: 229
Won: 104
Lost: 70
Philip Hammond #186
Philip Hammond

Conservative
Runnymede and Weybridge
Score: 233
Won: 116
Lost: 82
Harriet Harman #187
Harriet Harman

Labour
Camberwell and Peckham
Score: 276
Won: 679
Lost: 692
Karen Buck #188
Karen Buck

Labour
Westminster North
Score: 418
Won: 422
Lost: 872
Jeremy Lefroy #189
Jeremy Lefroy

Conservative
Stafford
Score: 212
Won: 110
Lost: 62
Victoria Prentis #190
Victoria Prentis

Conservative
Banbury
Score: 316
Won: 589
Lost: 778
Ann Clwyd #191
Ann Clwyd

Labour
Cynon Valley
Score: 341
Won: 530
Lost: 805
David Evennett #192
David Evennett

Conservative
Bexleyheath and Crayford
Score: 242
Won: 109
Lost: 87
Wendy Morton #193
Wendy Morton

Conservative
Aldridge-Brownhills
Score: 245
Won: 798
Lost: 647
Andrew Murrison #194
Andrew Murrison

Conservative
South West Wiltshire
Score: 215
Won: 134
Lost: 80
Rory Stewart #195
Rory Stewart

Conservative
Penrith and The Border
Score: 225
Won: 113
Lost: 75
Philippa Whitford #196
Philippa Whitford

Scottish National Party
Central Ayrshire
Score: 283
Won: 661
Lost: 727
Geoffrey Cox #197
Geoffrey Cox

Conservative
Torridge and West Devon
Score: 226
Won: 116
Lost: 80
Rebecca Harris #198
Rebecca Harris

Conservative
Castle Point
Score: 217
Won: 982
Lost: 608
Mark Pawsey #199
Mark Pawsey

Conservative
Rugby
Score: 216
Won: 117
Lost: 72
Rebecca Pow #200
Rebecca Pow

Conservative
Taunton Deane
Score: 245
Won: 780
Lost: 641
Tulip Siddiq #201
Tulip Siddiq

Labour
Hampstead and Kilburn
Score: 231
Won: 839
Lost: 602
Marie Rimmer #202
Marie Rimmer

Labour
St Helens South and Whiston
Score: 356
Won: 513
Lost: 858
Harriett Baldwin #203
Harriett Baldwin

Conservative
West Worcestershire
Score: 283
Won: 656
Lost: 754
Alun Cairns #204
Alun Cairns

Conservative
Vale of Glamorgan
Score: 226
Won: 105
Lost: 75
Madeleine Moon #205
Madeleine Moon

Labour
Bridgend
Score: 278
Won: 623
Lost: 690
Damian Collins #206
Damian Collins

Conservative
Folkestone and Hythe
Score: 213
Won: 119
Lost: 74
Dominic Grieve #207
Dominic Grieve

Conservative
Beaconsfield
Score: 220
Won: 121
Lost: 82
Rishi Sunak #208
Rishi Sunak

Conservative
Richmond (Yorks)
Score: 234
Won: 107
Lost: 84
Jonathan Lord #209
Jonathan Lord

Conservative
Woking
Score: 212
Won: 118
Lost: 75
Kerry McCarthy #210
Kerry McCarthy

Labour
Bristol East
Score: 242
Won: 784
Lost: 670
Rosie Winterton #211
Rosie Winterton

Labour
Doncaster Central
Score: 269
Won: 630
Lost: 676
Danny Kinahan #212
Danny Kinahan

UUP
South Antrim
Score: 221
Won: 113
Lost: 81
Penny Mordaunt #213
Penny Mordaunt

Conservative
Portsmouth North
Score: 211
Won: 937
Lost: 601
Jeremy Quin #214
Jeremy Quin

Conservative
Horsham
Score: 217
Won: 107
Lost: 73
Debbie Abrahams #215
Debbie Abrahams

Labour
Oldham East and Saddleworth
Score: 226
Won: 792
Lost: 607
Chris Davies #216
Chris Davies

Conservative
Brecon and Radnorshire
Score: 225
Won: 130
Lost: 98
Mark Field #217
Mark Field

Conservative
Cities of London and Westminster
Score: 220
Won: 120
Lost: 86
Cheryl Gillan #218
Cheryl Gillan

Conservative
Chesham and Amersham
Score: 270
Won: 684
Lost: 757
Margaret Greenwood #219
Margaret Greenwood

Labour
Wirral West
Score: 332
Won: 518
Lost: 821
Stewart Jackson #220
Stewart Jackson

Conservative
Peterborough
Score: 228
Won: 112
Lost: 88
Bernard Jenkin #221
Bernard Jenkin

Conservative
Harwich and North Essex
Score: 209
Won: 110
Lost: 69
Stephen Phillips #222
Stephen Phillips

Conservative
Sleaford and North Hykeham
Score: 200
Won: 125
Lost: 71
Anna Turley #223
Anna Turley

Labour/Co-operative
Redcar
Score: 208
Won: 975
Lost: 606
Maria Caulfield #224
Maria Caulfield

Conservative
Lewes
Score: 256
Won: 730
Lost: 740
Helen Goodman #225
Helen Goodman

Labour
Bishop Auckland
Score: 344
Won: 482
Lost: 824
Helen Hayes #226
Helen Hayes

Labour
Dulwich and West Norwood
Score: 224
Won: 767
Lost: 586
Melanie Onn #227
Melanie Onn

Labour
Great Grimsby
Score: 222
Won: 866
Lost: 651
Amber Rudd #228
Amber Rudd

Conservative
Hastings and Rye
Score: 247
Won: 736
Lost: 700
Fiona Bruce #229
Fiona Bruce

Conservative
Congleton
Score: 276
Won: 637
Lost: 754
Anna Soubry #230
Anna Soubry

Conservative
Broxtowe
Score: 222
Won: 826
Lost: 630
Diane Abbott #231
Diane Abbott

Labour
Hackney North and Stoke Newington
Score: 319
Won: 528
Lost: 823
Andrew Griffiths #232
Andrew Griffiths

Conservative
Burton
Score: 226
Won: 107
Lost: 86
Liz McInnes #233
Liz McInnes

Labour
Heywood and Middleton
Score: 286
Won: 605
Lost: 780
Kirsten Oswald #234
Kirsten Oswald

Scottish National Party
East Renfrewshire
Score: 272
Won: 583
Lost: 698
Lucy Powell #235
Lucy Powell

Labour/Co-operative
Manchester Central
Score: 224
Won: 847
Lost: 680
Crispin Blunt #236
Crispin Blunt

Conservative
Reigate
Score: 217
Won: 117
Lost: 89
Robert Goodwill #237
Robert Goodwill

Conservative
Scarborough and Whitby
Score: 228
Won: 95
Lost: 81
Rachael Maskell #238
Rachael Maskell

Labour/Co-operative
York Central
Score: 251
Won: 685
Lost: 716
Naseem Shah #239
Naseem Shah

Labour
Bradford West
Score: 234
Won: 836
Lost: 749
Kelly Tolhurst #240
Kelly Tolhurst

Conservative
Rochester and Strood
Score: 216
Won: 844
Lost: 638
William Wragg #241
William Wragg

Conservative
Hazel Grove
Score: 216
Won: 108
Lost: 82
Paul Beresford #242
Paul Beresford

Conservative
Mole Valley
Score: 215
Won: 110
Lost: 84
Bob Stewart #243
Bob Stewart

Conservative
Beckenham
Score: 230
Won: 103
Lost: 91
Michael Tomlinson #244
Michael Tomlinson

Conservative
Mid Dorset and North Poole
Score: 221
Won: 111
Lost: 90
Julie Cooper #245
Julie Cooper

Labour
Burnley
Score: 248
Won: 706
Lost: 736
Sajid Javid #246
Sajid Javid

Conservative
Bromsgrove
Score: 206
Won: 115
Lost: 80
Stephen McPartland #247
Stephen McPartland

Conservative
Stevenage
Score: 213
Won: 111
Lost: 85
Gavin Robinson #248
Gavin Robinson

DUP
Belfast East
Score: 200
Won: 121
Lost: 79
Victoria Atkins #249
Victoria Atkins

Conservative
Louth and Horncastle
Score: 208
Won: 845
Lost: 617
Angela Crawley #250
Angela Crawley

Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
Score: 254
Won: 679
Lost: 760
Caroline Dinenage #251
Caroline Dinenage

Conservative
Gosport
Score: 227
Won: 786
Lost: 703
Sue Hayman #252
Sue Hayman

Labour
Workington
Score: 232
Won: 721
Lost: 672
Rebecca Long-Bailey #253
Rebecca Long-Bailey

Labour
Salford and Eccles
Score: 218
Won: 815
Lost: 670
Mark Pritchard #254
Mark Pritchard

Conservative
The Wrekin
Score: 213
Won: 119
Lost: 93
Cat Smith #255
Cat Smith

Labour
Lancaster and Fleetwood
Score: 231
Won: 733
Lost: 674
Guy Opperman #256
Guy Opperman

Conservative
Hexham
Score: 203
Won: 112
Lost: 79
Roberta Blackman-Woods #257
Roberta Blackman-Woods

Labour
City of Durham
Score: 235
Won: 692
Lost: 689
Nick Herbert #258
Nick Herbert

Conservative
Arundel and South Downs
Score: 193
Won: 106
Lost: 68
Ian Paisley Jnr #259
Ian Paisley Jnr

DUP
North Antrim
Score: 201
Won: 139
Lost: 97
Tim Loughton #260
Tim Loughton

Conservative
East Worthing and Shoreham
Score: 202
Won: 98
Lost: 71
Tania Mathias #261
Tania Mathias

Conservative
Twickenham
Score: 201
Won: 861
Lost: 620
Karl McCartney #262
Karl McCartney

Conservative
Lincoln
Score: 232
Won: 98
Lost: 96
Richard Bacon #263
Richard Bacon

Conservative
South Norfolk
Score: 219
Won: 106
Lost: 94
Oliver Dowden #264
Oliver Dowden

Conservative
Hertsmere
Score: 205
Won: 138
Lost: 105
Kate Hollern #265
Kate Hollern

Labour
Blackburn
Score: 262
Won: 669
Lost: 846
Brandon Lewis #266
Brandon Lewis

Conservative
Great Yarmouth
Score: 203
Won: 118
Lost: 89
Mary Robinson #267
Mary Robinson

Conservative
Cheadle
Score: 299
Won: 572
Lost: 906
Angela Smith #268
Angela Smith

Labour
Penistone and Stocksbridge
Score: 263
Won: 575
Lost: 727
Craig Tracey #269
Craig Tracey

Conservative
North Warwickshire
Score: 207
Won: 118
Lost: 93
Catherine West #270
Catherine West

Labour
Hornsey and Wood Green
Score: 228
Won: 727
Lost: 699
Heather Wheeler #271
Heather Wheeler

Conservative
South Derbyshire
Score: 315
Won: 503
Lost: 867
Sharon Hodgson #272
Sharon Hodgson

Labour
Washington and Sunderland West
Score: 244
Won: 649
Lost: 734
Laurence Robertson #273
Laurence Robertson

Conservative
Tewkesbury
Score: 214
Won: 110
Lost: 95
Graham Stuart #274
Graham Stuart

Conservative
Beverley and Holderness
Score: 201
Won: 116
Lost: 86
Corri Wilson #275
Corri Wilson

Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
Score: 248
Won: 606
Lost: 698
Guto Bebb #276
Guto Bebb

Conservative
Aberconwy
Score: 199
Won: 103
Lost: 77
Simon Burns #277
Simon Burns

Conservative
Chelmsford
Score: 215
Won: 113
Lost: 101
Neil Carmichael #278
Neil Carmichael

Conservative
Stroud
Score: 219
Won: 106
Lost: 98
Ben Gummer #279
Ben Gummer

Conservative
Ipswich
Score: 187
Won: 110
Lost: 70
Simon Hoare #280
Simon Hoare

Conservative
North Dorset
Score: 206
Won: 104
Lost: 84
Maggie Throup #281
Maggie Throup

Conservative
Erewash
Score: 314
Won: 519
Lost: 911
Caroline Ansell #282
Caroline Ansell

Conservative
Eastbourne
Score: 185
Won: 935
Lost: 591
Graham Evans #283
Graham Evans

Conservative
Weaver Vale
Score: 179
Won: 123
Lost: 72
John Hayes #284
John Hayes

Conservative
South Holland and The Deepings
Score: 208
Won: 113
Lost: 95
Alison McGovern #285
Alison McGovern

Labour
Wirral South
Score: 214
Won: 697
Lost: 620
Joan Ryan #286
Joan Ryan

Labour
Enfield North
Score: 289
Won: 526
Lost: 819
John Stevenson #287
John Stevenson

Conservative
Carlisle
Score: 195
Won: 118
Lost: 86
Alan Duncan #288
Alan Duncan

Conservative
Rutland and Melton
Score: 193
Won: 127
Lost: 91
David Amess #289
David Amess

Conservative
Southend West
Score: 195
Won: 102
Lost: 77
John Whittingdale #290
John Whittingdale

Conservative
Maldon
Score: 189
Won: 112
Lost: 79
Kirsty Blackman #291
Kirsty Blackman

Scottish National Party
Aberdeen North
Score: 220
Won: 690
Lost: 693
Nicola Blackwood #292
Nicola Blackwood

Conservative
Oxford West and Abingdon
Score: 187
Won: 912
Lost: 632
Louise Ellman #293
Louise Ellman

Labour/Co-operative
Liverpool, Riverside
Score: 214
Won: 740
Lost: 701
Louise Haigh #294
Louise Haigh

Labour
Sheffield, Heeley
Score: 205
Won: 787
Lost: 685
Elizabeth Truss #295
Elizabeth Truss

Conservative
South West Norfolk
Score: 187
Won: 895
Lost: 623
Justine Greening #296
Justine Greening

Conservative
Putney
Score: 199
Won: 792
Lost: 658
Robert Halfon #297
Robert Halfon

Conservative
Harlow
Score: 201
Won: 103
Lost: 87
Rupa Huq #298
Rupa Huq

Labour
Ealing Central and Acton
Score: 212
Won: 723
Lost: 680
Seema Malhotra #299
Seema Malhotra

Labour/Co-operative
Feltham and Heston
Score: 238
Won: 675
Lost: 795
Andrew Turner #300
Andrew Turner

Conservative
Isle of Wight
Score: 186
Won: 111
Lost: 78
Therese Coffey #301
Therese Coffey

Conservative
Suffolk Coastal
Score: 294
Won: 518
Lost: 890
Angus MacNeil #302
Angus MacNeil

Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
Score: 216
Won: 127
Lost: 126
Alec Shelbrooke #303
Alec Shelbrooke

Conservative
Elmet and Rothwell
Score: 201
Won: 92
Lost: 80
Chloe Smith #304
Chloe Smith

Conservative
Norwich North
Score: 187
Won: 844
Lost: 620
Philip Davies #305
Philip Davies

Conservative
Shipley
Score: 180
Won: 121
Lost: 82
Maria Eagle #306
Maria Eagle

Labour
Garston and Halewood
Score: 247
Won: 570
Lost: 743
Siobhain McDonagh #307
Siobhain McDonagh

Labour
Mitcham and Morden
Score: 210
Won: 789
Lost: 762
Marion Fellows #308
Marion Fellows

Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
Score: 285
Won: 487
Lost: 824
Damian Green #309
Damian Green

Conservative
Ashford
Score: 194
Won: 103
Lost: 86
Huw Merriman #310
Huw Merriman

Conservative
Bexhill and Battle
Score: 197
Won: 100
Lost: 86
Margot James #311
Margot James

Conservative
Stourbridge
Score: 178
Won: 882
Lost: 609
Greg Knight #312
Greg Knight

Conservative
East Yorkshire
Score: 192
Won: 110
Lost: 92
Emma Lewell-Buck #313
Emma Lewell-Buck

Labour
South Shields
Score: 193
Won: 824
Lost: 695
Patrick McLoughlin #314
Patrick McLoughlin

Conservative
Derbyshire Dales
Score: 209
Won: 108
Lost: 107
Royston Smith #315
Royston Smith

Conservative
Southampton, Itchen
Score: 190
Won: 116
Lost: 93
Jo Stevens #316
Jo Stevens

Labour
Cardiff Central
Score: 190
Won: 832
Lost: 670
Shabana Mahmood #317
Shabana Mahmood

Labour
Birmingham, Ladywood
Score: 263
Won: 535
Lost: 822
Jason McCartney #318
Jason McCartney

Conservative
Colne Valley
Score: 188
Won: 96
Lost: 78
Andrew Percy #319
Andrew Percy

Conservative
Brigg and Goole
Score: 203
Won: 100
Lost: 96
Gary Streeter #320
Gary Streeter

Conservative
South West Devon
Score: 204
Won: 86
Lost: 82
Jeremy Wright #321
Jeremy Wright

Conservative
Kenilworth and Southam
Score: 172
Won: 118
Lost: 77
Tracey Crouch #322
Tracey Crouch

Conservative
Chatham and Aylesford
Score: 181
Won: 863
Lost: 648
Nick Gibb #323
Nick Gibb

Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Score: 194
Won: 110
Lost: 98
Susan Elan Jones #324
Susan Elan Jones

Labour
Clwyd South
Score: 234
Won: 595
Lost: 761
Sheryll Murray #325
Sheryll Murray

Conservative
South East Cornwall
Score: 246
Won: 583
Lost: 812
Jo Cox #326
Jo Cox

Labour
Batley and Spen
Score: 190
Won: 751
Lost: 647
Michael Gove #327
Michael Gove

Conservative
Surrey Heath
Score: 193
Won: 133
Lost: 119
Carolyn Harris #328
Carolyn Harris

Labour
Swansea East
Score: 280
Won: 489
Lost: 847
Angela Rayner #329
Angela Rayner

Labour
Ashton-under-Lyne
Score: 170
Won: 953
Lost: 641
Rob Wilson #330
Rob Wilson

Conservative
Reading East
Score: 168
Won: 123
Lost: 80
Deidre Brock #331
Deidre Brock

Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
Score: 217
Won: 646
Lost: 736
Geoffrey Clifton-Brown #332
Geoffrey Clifton-Brown

Conservative
The Cotswolds
Score: 186
Won: 109
Lost: 92
Simon Hart #333
Simon Hart

Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Score: 190
Won: 103
Lost: 90
Jackie Doyle-Price #334
Jackie Doyle-Price

Conservative
Thurrock
Score: 250
Won: 594
Lost: 897
Hannah Bardell #335
Hannah Bardell

Scottish National Party
Livingston
Score: 182
Won: 806
Lost: 680
Diana R. Johnson #336
Diana R. Johnson

Labour
Kingston upon Hull North
Score: 211
Won: 630
Lost: 715
Holly Lynch #337
Holly Lynch

Labour
Halifax
Score: 247
Won: 558
Lost: 830
Bob Blackman #338
Bob Blackman

Conservative
Harrow East
Score: 176
Won: 115
Lost: 92
Mark Garnier #339
Mark Garnier

Conservative
Wyre Forest
Score: 175
Won: 116
Lost: 91
Bob Neill #340
Bob Neill

Conservative
Bromley and Chislehurst
Score: 200
Won: 103
Lost: 108
Justin Tomlinson #341
Justin Tomlinson

Conservative
North Swindon
Score: 182
Won: 108
Lost: 93
Nicholas Boles #342
Nicholas Boles

Conservative
Grantham and Stamford
Score: 173
Won: 105
Lost: 82
Stella Creasy #343
Stella Creasy

Labour/Co-operative
Walthamstow
Score: 180
Won: 830
Lost: 714
Byron Davies #344
Byron Davies

Conservative
Gower
Score: 184
Won: 117
Lost: 104
Colleen Fletcher #345
Colleen Fletcher

Labour
Coventry North East
Score: 247
Won: 493
Lost: 768
Michael Fabricant #346
Michael Fabricant

Conservative
Lichfield
Score: 167
Won: 132
Lost: 97
Lucy Allan #347
Lucy Allan

Conservative
Telford
Score: 163
Won: 846
Lost: 609
Kate Osamor #348
Kate Osamor

Labour/Co-operative
Edmonton
Score: 210
Won: 595
Lost: 716
Mark Spencer #349
Mark Spencer

Conservative
Sherwood
Score: 174
Won: 104
Lost: 86
Andrew Bridgen #350
Andrew Bridgen

Conservative
North West Leicestershire
Score: 173
Won: 105
Lost: 89
Douglas Carswell #351
Douglas Carswell

UKIP
Clacton
Score: 168
Won: 110
Lost: 86
Jeff Smith #352
Jeff Smith

Labour
Manchester, Withington
Score: 185
Won: 114
Lost: 111
Tasmina Ahmed-Sheikh #353
Tasmina Ahmed-Sheikh

Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
Score: 166
Won: 884
Lost: 695
Flick Drummond #354
Flick Drummond

Conservative
Portsmouth South
Score: 202
Won: 646
Lost: 753
Jessica Morden #355
Jessica Morden

Labour
Newport East
Score: 186
Won: 764
Lost: 760
Julian Sturdy #356
Julian Sturdy

Conservative
York Outer
Score: 181
Won: 97
Lost: 91
Philip Hollobone #357
Philip Hollobone

Conservative
Kettering
Score: 170
Won: 102
Lost: 87
Theresa May #358
Theresa May

Conservative
Maidenhead
Score: 189
Won: 695
Lost: 772
Mike Wood #359
Mike Wood

Conservative
Dudley South
Score: 200
Won: 89
Lost: 108
Peter Bone #360
Peter Bone

Conservative
Wellingborough
Score: 150
Won: 111
Lost: 77
Gordon Henderson #361
Gordon Henderson

Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Score: 171
Won: 104
Lost: 96
Valerie Vaz #362
Valerie Vaz

Labour
Walsall South
Score: 174
Won: 702
Lost: 664
Alberto Costa #363
Alberto Costa

Conservative
South Leicestershire
Score: 157
Won: 106
Lost: 83
Lilian Greenwood #364
Lilian Greenwood

Labour
Nottingham South
Score: 240
Won: 443
Lost: 763
David Mackintosh #365
David Mackintosh

Conservative
Northampton South
Score: 179
Won: 96
Lost: 100
David Gauke #366
David Gauke

Conservative
South West Hertfordshire
Score: 151
Won: 117
Lost: 86
Stephen Hammond #367
Stephen Hammond

Conservative
Wimbledon
Score: 180
Won: 116
Lost: 124
Oliver Heald #368
Oliver Heald

Conservative
North East Hertfordshire
Score: 171
Won: 94
Lost: 91
Stewart Hosie #369
Stewart Hosie

Scottish National Party
Dundee East
Score: 163
Won: 128
Lost: 111
Simon Kirby #370
Simon Kirby

Conservative
Brighton, Kemptown
Score: 162
Won: 104
Lost: 89
Yasmin Qureshi #371
Yasmin Qureshi

Labour
Bolton South East
Score: 160
Won: 788
Lost: 660
John Redwood #372
John Redwood

Conservative
Wokingham
Score: 158
Won: 115
Lost: 95
Helen Grant #373
Helen Grant

Conservative
Maidstone and The Weald
Score: 177
Won: 654
Lost: 687
John Howell #374
John Howell

Conservative
Henley
Score: 181
Won: 99
Lost: 109
Liz Kendall #375
Liz Kendall

Labour
Leicester West
Score: 155
Won: 884
Lost: 709
Nick Clegg #376
Nick Clegg

Liberal Democrat
Sheffield, Hallam
Score: 159
Won: 118
Lost: 103
Iain Stewart #377
Iain Stewart

Conservative
Milton Keynes South
Score: 161
Won: 102
Lost: 91
John Baron #378
John Baron

Conservative
Basildon and Billericay
Score: 159
Won: 98
Lost: 87
Oliver Colvile #379
Oliver Colvile

Conservative
Plymouth, Sutton and Devonport
Score: 159
Won: 108
Lost: 97
Margaret Ferrier #380
Margaret Ferrier

Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
Score: 161
Won: 697
Lost: 640
Mike Freer #381
Mike Freer

Conservative
Finchley and Golders Green
Score: 161
Won: 103
Lost: 94
Ian Liddell-Grainger #382
Ian Liddell-Grainger

Conservative
Bridgwater and West Somerset
Score: 154
Won: 114
Lost: 96
Keith Simpson #383
Keith Simpson

Conservative
Broadland
Score: 183
Won: 101
Lost: 120
Julian Brazier #384
Julian Brazier

Conservative
Canterbury
Score: 174
Won: 100
Lost: 110
Gloria De Piero #385
Gloria De Piero

Labour
Ashfield
Score: 140
Won: 926
Lost: 635
Stuart Donaldson #386
Stuart Donaldson

Scottish National Party
West Aberdeenshire and Kincardine
Score: 169
Won: 128
Lost: 134
James Duddridge #387
James Duddridge

Conservative
Rochford and Southend East
Score: 142
Won: 102
Lost: 73
Nigel Mills #388
Nigel Mills

Conservative
Amber Valley
Score: 182
Won: 93
Lost: 111
Jane Ellison #389
Jane Ellison

Conservative
Battersea
Score: 160
Won: 101
Lost: 96
Tristram Hunt #390
Tristram Hunt

Labour
Stoke-on-Trent Central
Score: 144
Won: 165
Lost: 125
Chris Leslie #391
Chris Leslie

Labour/Co-operative
Nottingham East
Score: 169
Won: 117
Lost: 123
Martin Vickers #392
Martin Vickers

Conservative
Cleethorpes
Score: 161
Won: 108
Lost: 104
Mhairi Black #393
Mhairi Black

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
Score: 231
Won: 483
Lost: 893
Michael Fallon #394
Michael Fallon

Conservative
Sevenoaks
Score: 175
Won: 98
Lost: 113
Chris Heaton-Harris #395
Chris Heaton-Harris

Conservative
Daventry
Score: 153
Won: 102
Lost: 91
Kevin Hollinrake #396
Kevin Hollinrake

Conservative
Thirsk and Malton
Score: 149
Won: 102
Lost: 86
Clive Efford #397
Clive Efford

Labour
Eltham
Score: 166
Won: 98
Lost: 106
Edward Garnier #398
Edward Garnier

Conservative
Harborough
Score: 154
Won: 88
Lost: 82
James Morris #399
James Morris

Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Score: 135
Won: 130
Lost: 91
Ruth Smeeth #400
Ruth Smeeth

Labour
Stoke-on-Trent North
Score: 155
Won: 746
Lost: 724
Richard Harrington #401
Richard Harrington

Conservative
Watford
Score: 145
Won: 91
Lost: 79
Sarah Wollaston #402
Sarah Wollaston

Conservative
Totnes
Score: 158
Won: 716
Lost: 737
Stuart Andrew #403
Stuart Andrew

Conservative
Pudsey
Score: 146
Won: 104
Lost: 92
Chris Evans #404
Chris Evans

Labour/Co-operative
Islwyn
Score: 152
Won: 110
Lost: 108
Chris Grayling #405
Chris Grayling

Conservative
Epsom and Ewell
Score: 157
Won: 99
Lost: 104
Kwasi Kwarteng #406
Kwasi Kwarteng

Conservative
Spelthorne
Score: 155
Won: 106
Lost: 107
Lisa Nandy #407
Lisa Nandy

Labour
Wigan
Score: 158
Won: 756
Lost: 787
Caroline Flint #408
Caroline Flint

Labour
Don Valley
Score: 138
Won: 781
Lost: 631
Marcus Jones #409
Marcus Jones

Conservative
Nuneaton
Score: 161
Won: 95
Lost: 105
Iain Duncan Smith #410
Iain Duncan Smith

Conservative
Chingford and Woodford Green
Score: 141
Won: 113
Lost: 100
Carol Monaghan #411
Carol Monaghan

Scottish National Party
Glasgow North West
Score: 128
Won: 918
Lost: 639
Neil Parish #412
Neil Parish

Conservative
Tiverton and Honiton
Score: 135
Won: 96
Lost: 76
Jonathan Reynolds #413
Jonathan Reynolds

Labour/Co-operative
Stalybridge and Hyde
Score: 146
Won: 115
Lost: 112
Derek Twigg #414
Derek Twigg

Labour
Halton
Score: 164
Won: 112
Lost: 137
Julian Lewis #415
Julian Lewis

Conservative
New Forest East
Score: 143
Won: 114
Lost: 109
Stephen Metcalfe #416
Stephen Metcalfe

Conservative
South Basildon and East Thurrock
Score: 124
Won: 126
Lost: 87
Andrew Tyrie #417
Andrew Tyrie

Conservative
Chichester
Score: 140
Won: 118
Lost: 109
Andrew Selous #418
Andrew Selous

Conservative
South West Bedfordshire
Score: 150
Won: 94
Lost: 101
David Burrowes #419
David Burrowes

Conservative
Enfield, Southgate
Score: 128
Won: 116
Lost: 94
Mike Penning #420
Mike Penning

Conservative
Hemel Hempstead
Score: 134
Won: 106
Lost: 94
Nigel Evans #421
Nigel Evans

Conservative
Ribble Valley
Score: 130
Won: 99
Lost: 86
Ben Howlett #422
Ben Howlett

Conservative
Bath
Score: 126
Won: 107
Lost: 85
Ed Miliband #423
Ed Miliband

Labour
Doncaster North
Score: 147
Won: 130
Lost: 144
Peter Heaton-Jones #424
Peter Heaton-Jones

Conservative
North Devon
Score: 154
Won: 99
Lost: 123
Gerald Howarth #425
Gerald Howarth

Conservative
Aldershot
Score: 131
Won: 107
Lost: 95
Gareth Johnson #426
Gareth Johnson

Conservative
Dartford
Score: 154
Won: 83
Lost: 102
Robert Buckland #427
Robert Buckland

Conservative
South Swindon
Score: 136
Won: 94
Lost: 94
Nia Griffith #428
Nia Griffith

Labour
Llanelli
Score: 247
Won: 372
Lost: 987
Alistair Burt #429
Alistair Burt

Conservative
North East Bedfordshire
Score: 135
Won: 102
Lost: 105
Andrew Rosindell #430
Andrew Rosindell

Conservative
Romford
Score: 136
Won: 91
Lost: 93
Emily Thornberry #431
Emily Thornberry

Labour
Islington South and Finsbury
Score: 211
Won: 422
Lost: 910
Richard Burgon #432
Richard Burgon

Labour
Leeds East
Score: 136
Won: 120
Lost: 126
Alan Johnson #433
Alan Johnson

Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Score: 145
Won: 109
Lost: 131
Stewart McDonald #434
Stewart McDonald

Scottish National Party
Glasgow South
Score: 148
Won: 115
Lost: 146
Luke Hall #435
Luke Hall

Conservative
Thornbury and Yate
Score: 151
Won: 89
Lost: 121
Margaret Hodge #436
Margaret Hodge

Labour
Barking
Score: 172
Won: 523
Lost: 892
Oliver Letwin #437
Oliver Letwin

Conservative
West Dorset
Score: 133
Won: 81
Lost: 87
Ian Murray #438
Ian Murray

Labour
Edinburgh South
Score: 157
Won: 93
Lost: 139
Steve Double #439
Steve Double

Conservative
St Austell and Newquay
Score: 113
Won: 109
Lost: 91
Kris Hopkins #440
Kris Hopkins

Conservative
Keighley
Score: 131
Won: 94
Lost: 104
Natalie McGarry #441
Natalie McGarry

Scottish National Party
Glasgow East
Score: 111
Won: 824
Lost: 649
Sarah Champion #442
Sarah Champion

Labour
Rotherham
Score: 108
Won: 875
Lost: 668
Stephen Doughty #443
Stephen Doughty

Labour/Co-operative
Cardiff South and Penarth
Score: 130
Won: 105
Lost: 123
Mark Francois #444
Mark Francois

Conservative
Rayleigh and Wickford
Score: 115
Won: 82
Lost: 79
Kenneth Clarke #445
Kenneth Clarke

Conservative
Rushcliffe
Score: 119
Won: 105
Lost: 111
Caroline Lucas #446
Caroline Lucas

Green
Brighton, Pavilion
Score: 130
Won: 594
Lost: 735
David Crausby #447
David Crausby

Labour
Bolton North East
Score: 142
Won: 78
Lost: 117
Peter Lilley #448
Peter Lilley

Conservative
Hitchin and Harpenden
Score: 107
Won: 119
Lost: 104
Barry Sheerman #449
Barry Sheerman

Labour/Co-operative
Huddersfield
Score: 138
Won: 85
Lost: 125
Peter Aldous #450
Peter Aldous

Conservative
Waveney
Score: 113
Won: 103
Lost: 107
Graham Brady #451
Graham Brady

Conservative
Altrincham and Sale West
Score: 115
Won: 96
Lost: 103
Stuart McDonald #452
Stuart McDonald

Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Score: 118
Won: 106
Lost: 121
Jeremy Corbyn #453
Jeremy Corbyn

Labour
Islington North
Score: 116
Won: 99
Lost: 118
Owen Smith #454
Owen Smith

Labour
Pontypridd
Score: 125
Won: 95
Lost: 128
Paul Blomfield #455
Paul Blomfield

Labour
Sheffield Central
Score: 127
Won: 91
Lost: 136
Julian Knight #456
Julian Knight

Conservative
Solihull
Score: 98
Won: 109
Lost: 99
Robert Syms #457
Robert Syms

Conservative
Poole
Score: 109
Won: 96
Lost: 110
Bill Cash #458
Bill Cash

Conservative
Stone
Score: 106
Won: 98
Lost: 110
Alan Haselhurst #459
Alan Haselhurst

Conservative
Saffron Walden
Score: 105
Won: 94
Lost: 104
Gareth Thomas #460
Gareth Thomas

Labour/Co-operative
Harrow West
Score: 122
Won: 92
Lost: 131
Mark Williams #461
Mark Williams

Liberal Democrat
Ceredigion
Score: 104
Won: 103
Lost: 112
Eric Pickles #462
Eric Pickles

Conservative
Brentwood and Ongar
Score: 118
Won: 91
Lost: 126
Steve Reed #463
Steve Reed

Labour/Co-operative
Croydon North
Score: 101
Won: 101
Lost: 107
Pete Wishart #464
Pete Wishart

Scottish National Party
Perth and North Perthshire
Score: 128
Won: 94
Lost: 150
Andrew Bingham #465
Andrew Bingham

Conservative
High Peak
Score: 104
Won: 93
Lost: 110
George Freeman #466
George Freeman

Conservative
Mid Norfolk
Score: 99
Won: 89
Lost: 96
Kelvin Hopkins #467
Kelvin Hopkins

Labour
Luton North
Score: 114
Won: 92
Lost: 125
David Tredinnick #468
David Tredinnick

Conservative
Bosworth
Score: 89
Won: 104
Lost: 89
Toby Perkins #469
Toby Perkins

Labour
Chesterfield
Score: 109
Won: 104
Lost: 139
Simon Danczuk #470
Simon Danczuk

Labour
Rochdale
Score: 105
Won: 82
Lost: 106
Glyn Davies #471
Glyn Davies

Conservative
Montgomeryshire
Score: 84
Won: 114
Lost: 95
Dan Jarvis #472
Dan Jarvis

Labour
Barnsley Central
Score: 81
Won: 158
Lost: 120
Gavin Newlands #473
Gavin Newlands

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
Score: 102
Won: 117
Lost: 140
John Mann #474
John Mann

Labour
Bassetlaw
Score: 94
Won: 99
Lost: 110
Jim Shannon #475
Jim Shannon

DUP
Strangford
Score: 120
Won: 86
Lost: 142
Chuka Umunna #476
Chuka Umunna

Labour
Streatham
Score: 105
Won: 113
Lost: 150
Stephen Kinnock #477
Stephen Kinnock

Labour
Aberavon
Score: 98
Won: 122
Lost: 148
Paul Scully #478
Paul Scully

Conservative
Sutton and Cheam
Score: 87
Won: 94
Lost: 92
Ian Lavery #479
Ian Lavery

Labour
Wansbeck
Score: 95
Won: 90
Lost: 110
David Mundell #480
David Mundell

Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Score: 102
Won: 91
Lost: 126
Sammy Wilson #481
Sammy Wilson

DUP
East Antrim
Score: 107
Won: 79
Lost: 119
Rob Flello #482
Rob Flello

Labour
Stoke-on-Trent South
Score: 102
Won: 84
Lost: 119
Graham Jones #483
Graham Jones

Labour
Hyndburn
Score: 92
Won: 107
Lost: 129
Gavin Shuker #484
Gavin Shuker

Labour/Co-operative
Luton South
Score: 89
Won: 108
Lost: 123
Nadhim Zahawi #485
Nadhim Zahawi

Conservative
Stratford-on-Avon
Score: 86
Won: 87
Lost: 92
Henry Bellingham #486
Henry Bellingham

Conservative
North West Norfolk
Score: 83
Won: 113
Lost: 115
Barbara Keeley #487
Barbara Keeley

Labour
Worsley and Eccles South
Score: 89
Won: 104
Lost: 121
Stephen Gethins #488
Stephen Gethins

Scottish National Party
North East Fife
Score: 92
Won: 124
Lost: 160
Mark Hendrick #489
Mark Hendrick

Labour/Co-operative
Preston
Score: 105
Won: 81
Lost: 133
Chris Matheson #490
Chris Matheson

Labour
City of Chester
Score: 103
Won: 80
Lost: 127
Conor Burns #491
Conor Burns

Conservative
Bournemouth West
Score: 80
Won: 89
Lost: 92
Jim Fitzpatrick #492
Jim Fitzpatrick

Labour
Poplar and Limehouse
Score: 99
Won: 77
Lost: 121
Roger Godsiff #493
Roger Godsiff

Labour
Birmingham, Hall Green
Score: 90
Won: 91
Lost: 118
Jon Trickett #494
Jon Trickett

Labour
Hemsworth
Score: 86
Won: 108
Lost: 131
Gavin Barwell #495
Gavin Barwell

Conservative
Croydon Central
Score: 81
Won: 93
Lost: 103
Christopher Chope #496
Christopher Chope

Conservative
Christchurch
Score: 73
Won: 102
Lost: 95
Nicholas Soames #497
Nicholas Soames

Conservative
Mid Sussex
Score: 85
Won: 106
Lost: 131
Graham Stringer #498
Graham Stringer

Labour
Blackley and Broughton
Score: 75
Won: 103
Lost: 100
Stephen Twigg #499
Stephen Twigg

Labour/Co-operative
Liverpool, West Derby
Score: 95
Won: 101
Lost: 152
Sadiq Khan #500
Sadiq Khan

Labour
Tooting
Score: 97
Won: 98
Lost: 157
Jamie Reed #501
Jamie Reed

Labour
Copeland
Score: 71
Won: 147
Lost: 136
Phil Wilson #502
Phil Wilson

Labour
Sedgefield
Score: 82
Won: 99
Lost: 122
Tim Farron #503
Tim Farron

Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
Score: 91
Won: 105
Lost: 164
Peter Kyle #504
Peter Kyle

Labour
Hove
Score: 87
Won: 113
Lost: 163
Greg Mulholland #505
Greg Mulholland

Liberal Democrat
Leeds North West
Score: 81
Won: 95
Lost: 117
Vernon Coaker #506
Vernon Coaker

Labour
Gedling
Score: 82
Won: 88
Lost: 138
Jon Cruddas #507
Jon Cruddas

Labour
Dagenham and Rainham
Score: 66
Won: 103
Lost: 110
Edward Leigh #508
Edward Leigh

Conservative
Gainsborough
Score: 66
Won: 114
Lost: 124
Alan Campbell #509
Alan Campbell

Labour
Tynemouth
Score: 74
Won: 101
Lost: 138
Jeffrey M. Donaldson #510
Jeffrey M. Donaldson

DUP
Lagan Valley
Score: 66
Won: 103
Lost: 119
Albert Owen #511
Albert Owen

Labour
Ynys Mn
Score: 73
Won: 88
Lost: 122
Steve Pound #512
Steve Pound

Labour
Ealing North
Score: 78
Won: 74
Lost: 110
Peter Bottomley #513
Peter Bottomley

Conservative
Worthing West
Score: 55
Won: 110
Lost: 90
Paul Maynard #514
Paul Maynard

Conservative
Blackpool North and Cleveleys
Score: 62
Won: 93
Lost: 97
Hilary Benn #515
Hilary Benn

Labour
Leeds Central
Score: 75
Won: 92
Lost: 143
Norman Lamb #516
Norman Lamb

Liberal Democrat
North Norfolk
Score: 66
Won: 94
Lost: 119
Jon Ashworth #517
Jon Ashworth

Labour/Co-operative
Leicester South
Score: 66
Won: 95
Lost: 129
John Martin McDonnell #518
John Martin McDonnell

Labour
Hayes and Harlington
Score: 67
Won: 87
Lost: 119
David Simpson #519
David Simpson

DUP
Upper Bann
Score: 65
Won: 90
Lost: 119
Andy Burnham #520
Andy Burnham

Labour
Leigh
Score: 69
Won: 103
Lost: 164
Barry Gardiner #521
Barry Gardiner

Labour
Brent North
Score: 59
Won: 106
Lost: 129
Roger Mullin #522
Roger Mullin

Scottish National Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Score: 63
Won: 84
Lost: 114
Pat McFadden #523
Pat McFadden

Labour
Wolverhampton South East
Score: 70
Won: 86
Lost: 146
Clive Betts #524
Clive Betts

Labour
Sheffield South East
Score: 64
Won: 72
Lost: 110
Roger Gale #525
Roger Gale

Conservative
North Thanet
Score: 64
Won: 79
Lost: 120
Fabian Hamilton #526
Fabian Hamilton

Labour
Leeds North East
Score: 59
Won: 99
Lost: 136
Martyn Day #527
Martyn Day

Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
Score: 83
Won: 69
Lost: 171
Bill Esterson #528
Bill Esterson

Labour
Sefton Central
Score: 65
Won: 84
Lost: 144
Frank Field #529
Frank Field

Labour
Birkenhead
Score: 53
Won: 86
Lost: 108
Conor McGinn #530
Conor McGinn

Labour
St Helens North
Score: 61
Won: 79
Lost: 127
John Nicolson #531
John Nicolson

Scottish National Party
East Dunbartonshire
Score: 59
Won: 103
Lost: 156
Alistair Carmichael #532
Alistair Carmichael

Liberal Democrat
Orkney and Shetland
Score: 57
Won: 85
Lost: 139
Martin Docherty #533
Martin Docherty

Scottish National Party
West Dunbartonshire
Score: 54
Won: 95
Lost: 143
Huw Irranca-Davies #534
Huw Irranca-Davies

Labour
Ogmore
Score: 46
Won: 116
Lost: 122
Paul Maskey #535
Paul Maskey

Sinn Fein
Belfast West
Score: 72
Won: 76
Lost: 176
Callum McCaig #536
Callum McCaig

Scottish National Party
Aberdeen South
Score: 52
Won: 107
Lost: 142
John Woodcock #537
John Woodcock

Labour/Co-operative
Barrow and Furness
Score: 52
Won: 92
Lost: 121
Owen Thompson #538
Owen Thompson

Scottish National Party
Midlothian
Score: 49
Won: 104
Lost: 140
John Bercow #539
John Bercow

Speaker
Buckingham
Score: 48
Won: 103
Lost: 148
Mark Durkan #540
Mark Durkan

Social Democratic and Labour Party
Foyle
Score: 56
Won: 70
Lost: 128
Ian Lucas #541
Ian Lucas

Labour
Wrexham
Score: 62
Won: 69
Lost: 144
Stephen Hepburn #542
Stephen Hepburn

Labour
Jarrow
Score: 59
Won: 78
Lost: 162
Shailesh Vara #543
Shailesh Vara

Conservative
North West Cambridgeshire
Score: 39
Won: 83
Lost: 89
Richard Burden #544
Richard Burden

Labour
Birmingham, Northfield
Score: 52
Won: 73
Lost: 139
Steve McCabe #545
Steve McCabe

Labour
Birmingham, Selly Oak
Score: 42
Won: 103
Lost: 136
Pat Doherty #546
Pat Doherty

Sinn Fein
West Tyrone
Score: 53
Won: 63
Lost: 129
Gerald Kaufman #547
Gerald Kaufman

Labour
Manchester, Gorton
Score: 49
Won: 88
Lost: 159
Matthew Pennycook #548
Matthew Pennycook

Labour
Greenwich and Woolwich
Score: 41
Won: 106
Lost: 152
Ian Austin #549
Ian Austin

Labour
Dudley North
Score: 44
Won: 83
Lost: 145
Phil Boswell #550
Phil Boswell

Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
Score: 41
Won: 93
Lost: 139
Kevin Brennan #551
Kevin Brennan

Labour
Cardiff West
Score: 38
Won: 88
Lost: 124
Nigel Dodds #552
Nigel Dodds

DUP
Belfast North
Score: 38
Won: 77
Lost: 108
George Kerevan #553
George Kerevan

Scottish National Party
East Lothian
Score: 63
Won: 62
Lost: 189
Nick Smith #554
Nick Smith

Labour
Blaenau Gwent
Score: 48
Won: 72
Lost: 149
Nick Thomas-Symonds #555
Nick Thomas-Symonds

Labour
Torfaen
Score: 50
Won: 61
Lost: 135
Iain Wright #556
Iain Wright

Labour
Hartlepool
Score: 44
Won: 85
Lost: 154
Karl Turner #557
Karl Turner

Labour
Kingston upon Hull East
Score: 42
Won: 78
Lost: 138
Richard Arkless #558
Richard Arkless

Scottish National Party
Dumfries and Galloway
Score: 48
Won: 76
Lost: 178
Harry Harpham #559
Harry Harpham

Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Score: 40
Won: 78
Lost: 138
Andy McDonald #560
Andy McDonald

Labour
Middlesbrough
Score: 39
Won: 75
Lost: 128
Michael Weir #561
Michael Weir

Scottish National Party
Angus
Score: 34
Won: 89
Lost: 131
Tom Brake #562
Tom Brake

Liberal Democrat
Carshalton and Wallington
Score: 33
Won: 72
Lost: 112
John Cryer #563
John Cryer

Labour
Leyton and Wanstead
Score: 50
Won: 49
Lost: 136
Jonathan Edwards #564
Jonathan Edwards

Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
Score: 30
Won: 110
Lost: 135
Drew Hendry #565
Drew Hendry

Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
Score: 38
Won: 87
Lost: 165
Alasdair McDonnell #566
Alasdair McDonnell

Social Democratic and Labour Party
Belfast South
Score: 37
Won: 72
Lost: 127
Anne McLaughlin #567
Anne McLaughlin

Scottish National Party
Glasgow North East
Score: 52
Won: 64
Lost: 191
Brendan OHara #568
Brendan OHara

Scottish National Party
Argyll and Bute
Score: 31
Won: 101
Lost: 145
Alex Cunningham #569
Alex Cunningham

Labour
Stockton North
Score: 30
Won: 94
Lost: 142
John Spellar #570
John Spellar

Labour
Warley
Score: 31
Won: 80
Lost: 132
Neil Coyle #571
Neil Coyle

Labour
Bermondsey and Old Southwark
Score: 27
Won: 89
Lost: 137
Nicholas Dakin #572
Nicholas Dakin

Labour
Scunthorpe
Score: 28
Won: 88
Lost: 127
Wayne David #573
Wayne David

Labour
Caerphilly
Score: 30
Won: 80
Lost: 135
David Mowat #574
David Mowat

Conservative
Warrington South
Score: 21
Won: 104
Lost: 96
Nick Brown #575
Nick Brown

Labour
Newcastle upon Tyne East
Score: 32
Won: 69
Lost: 162
Michael Dugher #576
Michael Dugher

Labour
Barnsley East
Score: 25
Won: 98
Lost: 144
George Howarth #577
George Howarth

Labour
Knowsley
Score: 34
Won: 63
Lost: 142
Rob Marris #578
Rob Marris

Labour
Wolverhampton South West
Score: 33
Won: 57
Lost: 141
Andrew Slaughter #579
Andrew Slaughter

Labour
Hammersmith
Score: 32
Won: 73
Lost: 166
Peter Dowd #580
Peter Dowd

Labour
Bootle
Score: 31
Won: 61
Lost: 141
Paul Flynn #581
Paul Flynn

Labour
Newport West
Score: 27
Won: 75
Lost: 158
Kevan Jones #582
Kevan Jones

Labour
North Durham
Score: 22
Won: 75
Lost: 155
Khalid Mahmood #583
Khalid Mahmood

Labour
Birmingham, Perry Barr
Score: 18
Won: 103
Lost: 164
Ben Bradshaw #584
Ben Bradshaw

Labour
Exeter
Score: 14
Won: 121
Lost: 169
Jim Dowd #585
Jim Dowd

Labour
Lewisham West and Penge
Score: 17
Won: 66
Lost: 134
Gordon Marsden #586
Gordon Marsden

Labour
Blackpool South
Score: 26
Won: 53
Lost: 170
Alan Meale #587
Alan Meale

Labour
Mansfield
Score: 20
Won: 80
Lost: 172
Francie Molloy #588
Francie Molloy

Sinn Fein
Mid Ulster
Score: 24
Won: 52
Lost: 164
Steven Paterson #589
Steven Paterson

Scottish National Party
Stirling
Score: 15
Won: 81
Lost: 136
Graham Allen #590
Graham Allen

Labour
Nottingham North
Score: 15
Won: 76
Lost: 141
Jim Cunningham #591
Jim Cunningham

Labour
Coventry South
Score: 12
Won: 97
Lost: 136
Andrew Gwynne #592
Andrew Gwynne

Labour
Denton and Reddish
Score: 13
Won: 89
Lost: 130
Stephen Philip Rotheram #593
Stephen Philip Rotheram

Labour
Liverpool, Walton
Score: 16
Won: 65
Lost: 164
Mark Tami #594
Mark Tami

Labour
Alyn and Deeside
Score: 18
Won: 66
Lost: 165
Hywel Williams #595
Hywel Williams

Plaid Cymru
Arfon
Score: 22
Won: 56
Lost: 175
Mickey Brady #596
Mickey Brady

Sinn Fein
Newry and Armagh
Score: 14
Won: 73
Lost: 159
Peter Grant #597
Peter Grant

Scottish National Party
Glenrothes
Score: 13
Won: 88
Lost: 170
Geoffrey Robinson #598
Geoffrey Robinson

Labour
Coventry North West
Score: 13
Won: 86
Lost: 169
David Anderson #599
David Anderson

Labour
Blaydon
Score: 12
Won: 48
Lost: 158
Liam Byrne #600
Liam Byrne

Labour
Birmingham, Hodge Hill
Score: 11
Won: 69
Lost: 167
Calum Kerr #601
Calum Kerr

Scottish National Party
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Score: 10
Won: 75
Lost: 177
Ian Mearns #602
Ian Mearns

Labour
Gateshead
Score: 12
Won: 57
Lost: 140
Alan Brown #603
Alan Brown

Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
Score: 7
Won: 88
Lost: 160
Gerald Jones #604
Gerald Jones

Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Score: 7
Won: 75
Lost: 153
David Lammy #605
David Lammy

Labour
Tottenham
Score: 8
Won: 66
Lost: 154
John Pugh #606
John Pugh

Liberal Democrat
Southport
Score: 9
Won: 61
Lost: 171
Daniel Zeichner #607
Daniel Zeichner

Labour
Cambridge
Score: 8
Won: 61
Lost: 152
Grahame Morris #608
Grahame Morris

Labour
Easington
Score: 5
Won: 54
Lost: 164
Virendra Sharma #609
Virendra Sharma

Labour
Ealing, Southall
Score: 3
Won: 78
Lost: 118
Adrian Bailey #610
Adrian Bailey

Labour/Co-operative
West Bromwich West
Score: 0
Won: 69
Lost: 154
Kevin Barron #611
Kevin Barron

Labour
Rother Valley
Score: 0
Won: 67
Lost: 156
Ian Blackford #612
Ian Blackford

Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
Score: 0
Won: 76
Lost: 166
Tom Blenkinsop #613
Tom Blenkinsop

Labour
Middlesbrough South and East Cleveland
Score: 0
Won: 92
Lost: 195
Chris Bryant #614
Chris Bryant

Labour
Rhondda
Score: 0
Won: 81
Lost: 173
Gregory Campbell #615
Gregory Campbell

DUP
East Londonderry
Score: 1
Won: 83
Lost: 106
Ronnie Campbell #616
Ronnie Campbell

Labour
Blyth Valley
Score: 0
Won: 56
Lost: 182
Douglas Chapman #617
Douglas Chapman

Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
Score: 0
Won: 74
Lost: 151
Ronnie Cowan #618
Ronnie Cowan

Scottish National Party
Inverclyde
Score: 0
Won: 87
Lost: 135
Geraint Davies #619
Geraint Davies

Labour/Co-operative
Swansea West
Score: 1
Won: 74
Lost: 154
Jack Dromey #620
Jack Dromey

Labour
Birmingham, Erdington
Score: 0
Won: 56
Lost: 189
Tom Elliott #621
Tom Elliott

UUP
Fermanagh and South Tyrone
Score: 1
Won: 72
Lost: 109
Paul Farrelly #622
Paul Farrelly

Labour
Newcastle-under-Lyme
Score: 0
Won: 85
Lost: 125
Mike Gapes #623
Mike Gapes

Labour/Co-operative
Ilford South
Score: 0
Won: 49
Lost: 211
Patrick Grady #624
Patrick Grady

Scottish National Party
Glasgow North
Score: 0
Won: 62
Lost: 177
Neil Gray #625
Neil Gray

Scottish National Party
Airdrie and Shotts
Score: 0
Won: 85
Lost: 145
David Hanson #626
David Hanson

Labour
Delyn
Score: 0
Won: 84
Lost: 156
John Healey #627
John Healey

Labour
Wentworth and Dearne
Score: 0
Won: 68
Lost: 193
Lindsay Hoyle #628
Lindsay Hoyle

Labour
Chorley
Score: 0
Won: 78
Lost: 117
Imran Hussain #629
Imran Hussain

Labour
Bradford East
Score: 0
Won: 56
Lost: 187
Mike Kane #630
Mike Kane

Labour
Wythenshawe and Sale East
Score: 0
Won: 82
Lost: 158
Chris Law #631
Chris Law

Scottish National Party
Dundee West
Score: 0
Won: 52
Lost: 224
Clive Lewis #632
Clive Lewis

Labour
Norwich South
Score: 0
Won: 76
Lost: 185
Ivan Lewis #633
Ivan Lewis

Labour
Bury South
Score: 0
Won: 67
Lost: 137
Justin Madders #634
Justin Madders

Labour
Ellesmere Port and Neston
Score: 1
Won: 97
Lost: 127
John McNally #635
John McNally

Scottish National Party
Falkirk
Score: 0
Won: 40
Lost: 181
Michael Meacher #636
Michael Meacher

Labour
Oldham West and Royton
Score: 0
Won: 60
Lost: 145
Paul Monaghan #637
Paul Monaghan

Scottish National Party
Caithness, Sutherland and Easter Ross
Score: 0
Won: 76
Lost: 168
Angus Robertson #638
Angus Robertson

Scottish National Party
Moray
Score: 0
Won: 56
Lost: 165
Alex Salmond #639
Alex Salmond

Scottish National Party
Gordon
Score: 0
Won: 71
Lost: 190
Tommy Sheppard #640
Tommy Sheppard

Scottish National Party
Edinburgh East
Score: 0
Won: 51
Lost: 181
Dennis Skinner #641
Dennis Skinner

Labour
Bolsover
Score: 0
Won: 83
Lost: 175
Andrew Smith #642
Andrew Smith

Labour
Oxford East
Score: 0
Won: 73
Lost: 166
Keir Starmer #643
Keir Starmer

Labour
Holborn and St Pancras
Score: 0
Won: 141
Lost: 186
Chris Stephens #644
Chris Stephens

Scottish National Party
Glasgow South West
Score: 0
Won: 53
Lost: 175
Wes Streeting #645
Wes Streeting

Labour
Ilford North
Score: 0
Won: 138
Lost: 160
Stephen Timms #646
Stephen Timms

Labour
East Ham
Score: 0
Won: 92
Lost: 153
Keith Vaz #647
Keith Vaz

Labour
Leicester East
Score: 0
Won: 55
Lost: 209
Tom Watson #648
Tom Watson

Labour
West Bromwich East
Score: 0
Won: 51
Lost: 181
www.Sexymp.co.uk is a website that is 100% owned and controlled by BEAUTOCRACY LIMITED, a UK limited liability company. If you are a sitting Member of Parliament and you would like your photograph on www.Sexymp.co.uk changed, for any reason, please get in touch with us: mp@Sexymp.co.uk. If you find any content on www.Sexymp.co.uk that you feel might be in breach of copyright, we would like to know. We will assess each case brought to our attention in reasonable time, and if we find a breach exists, we will endeavour to rectify it in reasonable time.

sexymp.co.uk